آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1391/05/17 00:00

تاکید برای ادامه ساخت فرودگاه جدید در استانبول

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دادگاهی ماه گذشته با رسیدگی به شکایت ساکنان محلی و گروه‌های مدافع محیط زیست که مدعی بودند این پروژه صدمات جدی به محیط زیست وارد می‌کند به توقف کار پروژه ساخت سومین فرودگاه بزرگ استانبول رأی داد.
 دولت ترکیه با وجود حکم دادگاه مبنی بر توقف پروژه فرودگاه جدید استانبول به دلیل نگرانی‌های محیط زیستی، قصد دارد به ساخت آن ادامه دهد.

وزیر محیط زیست و توسعه شهری ترکیه گفت وزارتخانه اش تجدیدنظر در این حکم را درخواست خواهد کرد همچنین وی افزود : این تعلیق با ساخت فرودگاه در منطقه جنگلی واقع در 50 کیلومتری استانبول تداخل نخواهد داشت.دادگاه نیز خواستار گزارش کارشناسی در مورد طرح‌های ساخت شده است و انتظار می‌رود تا یک سال آینده در مورد سرنوشت این پروژه تصمیم نهایی را صادر کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، فرودگاه اصلی استانبول به سرعت در حال رسیدن به حداکثر ظرفیت پاسخگویی است و با افزایش 16.7 درصدی مسافران در سال 2012 روبرو شد که نشان می‌دهد فرودگاه جدید می‌تواند این شهر را به یک کانون هواپیمایی بزرگ تبدیل کند.

دومین فرودگاه استانبول که از سال 2001 فعالیتش را آغاز کرد اندکی از فشار فرودگاه آتاتورک کاسته است اما سومین فرودگاه این شهر قصد دارد با فرودگاه بین المللی آل مکتوم دوبی رقابت کند که از اکتبر گذشته گشایش یافته و ظرفیت پذیرش سالانه 160 میلیون مسافر را دارد.
نخستین مرحله ساخت این فرودگاه قرار است در مدت چهار سال کامل شود و پیش بینی می‌شود این فرودگاه پس از اینکه در سال 2018 به مرحله عملیاتی کامل رسید، سالانه پاسخگوی 150 میلیون مسافر باشد.


نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :