آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1391/06/04 00:00

هواپیمای S-۵۱۲ نخستین جت تجاری مافوق صوت

بنا به گزارش مشرق، شرکت "هوافضای اسپایک" به تازگی نوعی هواپیمای جت خصوصی طراحی کرده است که دیوارهای کابین آن تبدیل به نمایشگر می شود.هواپیمای جت S-۵۱۲ نخستین هواپیمای جت سوپرسونیک تجاری محسوب می شود که  دارای طول ۱۳۹ متر می باشد و دهانه بال آن ۱۸ متر است،همچنین حداکثر ظرفیت حمل بار این هواپیما حدود ۲۷۲۰ کیلوگرم و ظرفیت مسافر آن ۱۲ تا ۱۸ نفر است.

گروه مهندسی اسپایک از ۲ سال گذشته به طراحی این هواپیمای لوکس و مجلل پرداخته اند و ادعا دارند که هواپیمای S-۵۱۲ مسافت نیویورک تا لندن را تنها در مدت ۳ ساعت طی خواهند کرد در حالی  که پیمودن مسافت لوس آنجلس-نیویورک برای این هواپیما ۵ ساعت و لندن- بمبئی تنها ۴ ساعت طول می کشد.بنابراین جت خصوصی مافوق صوت با صرفه جویی در وقت مسافران امکان سفر به بیشتر نقاط دنیا را برای آنها فراهم می سازد.این در حالی است که کابین مسافران هواپیمای جت بدون پنجره است،بنابراین تابش زیاد نور و یا سایه شدید آنها را آزار نمی دهد.همچنین صفحه نمایش بسیار نازکی درون دیوارهای کابین کارگذاشته شده است و دوربین های درون هواپیما امکان گرفتن تصاویر پانورامیک مهیج را برای مسافران فراهم می کنند.

از دیگر مزایای جت S-۵۱۲ این است که هنگامی که مسافران احساس خواب آلودگی کنند،می توانند نور نمایشگر را کم کنند و یا یکی از تصاویر ذخیره شده خوشایند را بر روی صفحه نمایش ظاهر سازند.شرکت هواپیماسازی اسپایک می گوید وجود پنجره ها باعث ایجاد چالش های مهم در طراحی و ساخت بدنه هواپیما،اضافه شدن تعداد قطعات و وزن به هواپیما می شود.

گفتنی است که سرعت نخستین جت تجاری مافوق صوت جهان به ۱۱۰۰ مایل در ساعت می رسد.همچنین قیمت این هواپیما ۶۰ تا ۸۰ میلیون دلار برآورد شده است و زمان تحویل آن ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ می باشد.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :