آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1391/06/11 00:00

پیشنهاد فروش هواپیما به ایران از طرف روسیه

بنا به گزارش گروه اقتصادی، علی‌محمد نوریان گفت: روسیه از ما خواسته است که هواپیمای جدید مسافری تولیدی آنها را بررسی کنیم تا اگر مورد تأیید ساختار سازمان هواپیمایی بود، اجازه خرید برای ایرلاین‌ها صادر شود که هم‌اکنون وزارت راه در حال بررسی این موضوع است.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در چند سال گذشته به دلیل وجود تحریم‌های حمل و نقل هوایی، ناوگان مسافری هوایی کشور فرسوده شده است؛ امیدواریم پس از توافقات ژنو، با شرایط جدید و رفع‌ تحریم‌های ورود قطعه هواپیما، 80 درصد هواپیماهای زمین‌گیر به ناوگان برگردد. نوریان با تأکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی در حال پیگیری برای ورود هواپیماهای جدید است، اضافه کرد: هنوز خرید هواپیماهای نو و دست اول از شرکت‌های سازنده برای کشور آزاد نشده اما قرار است پس از گذشت 6 ماه از مذاکرات ژنو، این موضوع نیز بررسی شود، اما هواپیماهای قدیمی‌تر امکان ورود به ایران را دارند.

قائم‌مقام وزیر راه در امور هوانوردی و هواشناسی با تأکید بر اینکه ‌ورود هواپیمای شرقی به ناوگان هوایی مسافری ایران مستلزم نو بودن آن است، اظهار داشت: تا امروز پیشنهاد جدی درباره ورود هواپیمای شرقی از سوی ایرلاین‌ها نداشته‌ایم.

پیشنهاد روسیه به ایران برای خرید هواپیماهای جدید مسافری روسی
نوریان بیان کرد: تولیدکنندگان هواپیما در ساختارهای تبلیغی و بازاریابی خود، اطلاعاتی برای ما فرستاده‌اند تا ایران با بررسی این اطلاعات، در صورت موافقت، اجازه ورود این هواپیماها را به کشور، برای ایرلاین‌ها صادر کند. قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: کشور روسیه هم هواپیماهای مسافری جدید ساخته است که مشخصات قابل قبولی دارد. وی ادامه داد: روس‌ها از ما خواسته‌اند که درباره هواپیماهای مسافری تولیدی آنها بررسی کنیم تا اگر مورد تأیید ساختار سازمان هواپیمایی کشوری بود، ایرلاین‌ها اجازه واردات آن را پیدا کنند. نوریان بیان کرد: ‌وزارت راه و شهرسازی در حال بررسی این موضوع است و اطلاعاتی که ارسال شده است را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

 اغلب قطعات توپولف 204 غربی است/ درخواستی از سوی ایرلاین‌ها در این‌باره نداشته‌ایم
وی ‌درباره درخواست برخی ایرلاین‌ها مبنی بر خرید و ورود توپولف‌های 204، اظهار داشت: ‌در بحث توپولف‌های 204 هنوز پیشنهاد جدی از سوی ایرلاین‌های نداشته‌ایم؛ البته توپولف 204 یکی از هواپیماهای شرقی است که با توپولف 154 تفاوت عمده‌ای دارد؛ اغلب قسمت‌های این نوع هواپیما غربی بوده و تنها بدنه آن شرقی است. قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: نوسازی ناوگان قطعاً هزینه زیادی می‌طلبد، بنابراین باید سیاست‌هایی نظیر آزادسازی نرخ بلیت هواپیما‌ پیاده شود تا برای شرکت‌های هواپیمایی ورود هواپیمای جدید صرفه اقتصادی داشته باشد.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :