آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1391/07/12 00:00

خسارت پرندگان به بالگردهای نظامی!!!

بررسی ها نشان می دهد که بالگردهایی از نوع ˈآپاچیˈ و ˈشنوکˈ به دلیل برخورد پرندگان و خفاش ها بشدت آسیب پذیر هستند.
به گزارش مشرق، برخورد پرندگان با بالگردهای نظامی همچنین در سال گذشته جان دو نفر را گرفت .

در همین حال، نتایج یک بررسی که در بولتن انجمن حیات وحش منتشر شد، حاکی است که به صنعت هوانوردی جهانی در سال گذشته به دلیل برخورد پرندگان با بالگردها رقمی حدود 728 میلیون پوند (یک میلیارد و 200 میلیون دلار) خسارت وارد آمد.

کارشناسان برای بررسی این مساله به پیشینه بالگردهای گارد ساحلی، نیروی هوایی و ارتش آمریکا رجوع کردند تا از تعداد دفعات برخورد پرندگان با بالگردها مطلع شوند.

دکتر ˈبرایان واشبورنˈ از مرکز ملی تحقیقات حیات وحش اوهایو در این خصوص گفت: این بررسی، بخشی از نخستین ارزیابی رسمی از تاثیر برخورد پرندگان با بالگردها است.

وی افزود: وزارت دفاع آمریکا از یافته های این بررسی بهره می گیرد تا درصد هوشیاری در مورد این مساله را بالا برد، از شدت مشکل بکاهد و سطح ایمنی خلبان ها و خدمه پرواز را افزایش دهد.

بررسی ها نشان می دهد که در سال گذشته 2 هزار و 511 حادثه این چنینی در سراسر آمریکا روی داد و فلوریدا، نیومکزیکو و جورجیا بیشترین رقم این گونه حوادث را به خود اختصاص دادند.

بر این اساس برخورد بالگردها با پرندگان، 91 درصد از کل حوادث هوایی را تشکیل می داد.

اواخر پاییز و اوایل زمستان شایع ترین زمان برای وقوع این گونه حوادث بود، به طوری که 41 ممیز 6 درصد از برخوردها بین ماه های سپتامبر و نوامبر روی داد.

هر برخورد پرندگان با بالگردها برای ارتش رقمی بین 7 هزار و 292 پوند تا 201 هزار و 863 پوند هزینه در بر داشت.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :