آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1391/08/02 00:00

افزایش عملیات جستجو هواپیمای مالزی از فردا

ماهواره های استرالیا هفته جاری دو قطعه در آب های جنوب اقیانوس هند و بین استرالیا، قطب جنوب و جنوب آفریقا شناسایی کردند که احتمال دارد مرتبط با هواپیمای بویینگ ناپدیدشده مالزی باشد.

این هواپیما 14 روز پیش با 239 مسافر و خدمه حدود یکساعت پس از برخاستن از باند فرودگاه بین المللی کوالالامپور و در مسیر پکن از رادارها محو و ناپدید شد.

تارنمای هرالد سیدنی روز جمعه به نقل از مسوولان امنیت دریایی استرالیا اعلام کرد شرایط آب و هوایی میدان دید را برای یافتن دو قطعه شناور که امکان دارد مربوط به هواپیمای مالزی باشد، محدود کرده است.

بنابراین گزارش تاکنون چیزی در این منطقه وسیع یافت نشده است.

هواپیماهای استرالیا، آمریکا و نیوزیلند عملیات جستجو را در این منطقه به مساحت 23 هزار کیلومتر مربع برای یافتن این قطعات انجام دادند.

رسانه های چین نیز اعلام کردند دست کم هفت کشتی چینی در جنوب اقیانوس هند برای ردیابی قطعات یافت شده توسط ماهواره های استرالیا وجود دارد.

شین هوا اعلام کرد که سه کشتی نیروی دریایی نیز در حال حاضر در مسیر اضافه شدن به تیم های جستجو هستند.

یک کشتی یخ شکن تحقیقاتی چین نیز قرار است به این تیم بپیوندد.

استرالیا اعلام کرد دو هواپیمای چینی نیز روز شنبه به شهر پرت این کشور می رسند تا به هواپیماهای ژاپنی برای عملیات جستجو بپیوندند.

منطقه مورد جستجو برای یافتن قطعاتی از پرواز ام.اچ 370 یکی از خشن ترین و دورافتاده ترین مکان های زمین در جنوب اقیانوس هند و نزدیک قطب جنوب است.

ترافیک دریایی در این منطقه به حداقل می رسد و روز پنجشنبه پس از درخواست کمک از کشتی ها برای جستجو، نزدیکترین کشتی دو روز با این مکان فاصله داشت.

این بخش از اقیانوس همیشه همراه با بادهای قوی و امواج بزرگ است.

نیوزیلند نیز اعلام کرده است آماده اعزام هواپیماهای بیشتر برای جستجوی هواپیمای بویینگ خطوط هواپیمایی مالزی است.

در حالی که عملیات جستجو به این منطقه جهان سوق داده شده است تونی ابوت نخست وزیر استرالیا هشدار داد که امکان دارد این دو قطعه مربوط به هواپیما ناپدیدشده مالزیایی نباشد.

هشام الدین حسین وزیر دفاع و سرپرست وزارت حمل و نقل مالزی نیز امروز اعلام کرد مدرکی که دو قطعه ردیابی شده توسط ماهواره های استرالیایی با هواپیمای ناپدیدشده مالزی را تایید کند وجود ندارد.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :