آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1392/05/23 00:00

قطعات هواپیما وارد شد

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی از تسهیل واردات قطعات هواپیما به کشور خبر داد و افزود: تعدادی قطعات فرعی هواپیما وارد شده است اما کماکان برای واردات موتور که قطعه اصلی هواپیما و مهمترین مشکل زمین‌گیر شدن هواپیماهای کشور است مشکل داریم.

علی محمد  نوریان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به واردات واردات قطعات هواپیما به ایران گفت: تا حدودی شرایط نسبت به سابق بهتر شده است و بخشی از قطعات مورد نیاز هواپیما تامین شده است.

وی افزود: پیش از این شرکت‌های خارجی به علت فضای بین‌المللی رغبتی برای تجارت با ایران نداشتند اما در حال حاضر جواب ما را می دهند و قیمت‌ اعلام می‌کنند همچنین خریدها باید به تایید اوفک (سازمان خزانه‌داری امریکا) برسد  بعضی از قطعات مورد تایید این سازمان قرار گرفته است و برخی دیگر درحال تایید شدن است.

نوریان در پاسخ به اینکه آیا قطعات اصلی وارد شده است گفت: تعدادی قطعات فرعی هواپیما وارد شده است اما کماکان برای واردات موتور که قطعه اصلی هواپیما و مهمترین مشکل زمین‌گیر شدن هواپیماهای کشور است مشکل داریم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی در خصوص اینکه چه قطعاتی از کدام شرکت‌ها و از طرف کدام شرکت‌های هواپیمایی وارد شده است گفت: جزییات این مسئله را باید از شرکت‌های هما، آسمان و تابان جویا شوید.

وی در خصوص نقض قانون‌های بین‌المللی از سوی کشورهای اروپایی و اینکه آیا ایران شکایتی کرده است یا خیر گفت: موردی که در کشور سوئد برای تامین قطعه هواپیمای ایرانی اتفاق افتاد یک نقض بین المللی بود اما بهتر است این مشکلات با مذاکره حل شود و ما به دنبال مذاکرات رسمی و ایجاد روابط حسنه با کشورها هستیم.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :