آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1392/11/14 00:00

عبور 80 هزار هواپیما از حریم هوایی ایران

به گزارش خبرنگار ایرنا ، امیر سرتیپ 'فرزاد اسماعیلی' روز پنجشنبه این مطلب را در حاشیه همایش پیشکسوتان پدافند هوایی در جمع خبرنگاران اعلام کرد.

وی افزود ، از این تعداد هواپیمای عبوری یکی از آنها هواپیمای ایساف بود که مجوز عبور نداشت و توسط قرارگاه پدافند هوایی کشف و شناسایی شد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ادامه داد ، پدافند هوایی قصد انهدام ندارد و در این مورد نیز با این که هواپیمای مزبور مجوز عبور نداشت ولی کمک شد تا با تمکین از حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران عبور کند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) آجا درباره طرح ها و دستاوردهای این قرارگاه گفت: رادار فتح 2 راداری است که قابلیت اتصال به سامانه های موشکی را دارد.

وی افزود: این رادار دارای قابلیت تکنیکی دیجیتال انفورماتیک و کاملا دیجی سایز است و می تواند اهداف زیادی را تجزیه و تحلیل کند.

امیر سرتیپ اسماعیلی قابلیت درگیری همزمان را از دیگر قابلیت های رادار فتح 2 خواند و درباره سایر رادارها و سامانه های موشکی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) گفت: شبکه یکپارچه پدافند هوایی باید منسجم شود و این انسجام باید به مرحله ای برسد که هر آنچه دیده بان، رادار و سامانه شنود کشف می کنند، هیچ تفاوتی از لحاظ کیفیت نداشته باشد.

وی گفت: تفاوت این سامانه ها می تواند در کمیت باشد یعنی ممکن است رادار اهداف بیشتر و دیدبان اهداف کمتری را کشف کند اما در کیفیت نباید تفاوت داشته باشند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا ادامه داد: باید به مرحله ای برسیم که این کیفیت را نه فقط در پدافند هوایی بلکه در همه سامانه های کشف، شناسایی، رهگیری و انهدام کل پدافند هوایی اعم از ارتش، سپاه، ناجا و بسیج مردمی به منصه ظهور برسانیم و در این صورت هیچ خلایی در کشور وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه امروز برخی سامانه های پدافندی می توانند اطلاعات کشف و شناسایی راداری را به صدها کیلومتر دورتر ارسال کنند، خاطر نشان کرد: در جایی که هدف انتظار ندارد آن را کشف کرده و با آن درگیر می شویم و از این بابت ما غافلگیری صد در صد را به متجاوزان هدیه می کنیم.

امیر اسماعیلی همچنین با اشاره به اینکه قرارگاه پدافند هوایی با مشارکت سپاه برای هواپیماهایی که قصد نزدیک شدن به مرزهای آبی و خاکی کشور را دارند، ایجاد مزاحمت می کند، اظهارکرد: این ایجاد مزاحمت در قالب کشف، شناسایی، رهگیری و انهدام انجام می پذیرد، ما قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداریم اما دفاع از خود را حق مسلم می دانیم.

وی در ادامه افزود: پدافند هوایی بالغ بر 80 هزار هواپیمایی را که از فراز آسمان ایران گذشته اند ، کشف و شناسایی کرده که فقط یک فروند آن ها مجوز عبور نداشت.

نامبرده در پایان با اشاره به اینکه پدافند هوایی باید تهدیدات را به خوبی بشناسد، خاطر نشان کرد: ما باید پنج سال از تهدیدات جلوتر باشیم و نیازمندی های خود را پیش بینی کنیم و در این راستا ما می توانیم از تجربیات دفاع مقدس به خوبی استفاده کنیم.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :