آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1392/11/15 00:00

آموزش مسافران برای مقابله با سوانح هوایی

به گزارش ایرنا از یورو نیوز، سوانح هوایی یکی از احتمالاتی است که ممکن است هر مسافر هواپیما با آن روبرو شود و عملکرد درست در این مواقع می تواند جان مسافران را نجات دهد.

شرکت بریتیش ایرویز انگلیس دوره هایی را برای آموزش مسافران ارائه کرده است و از سال 2004 تاکنون در حدود 15 هزار نفر در این دوره ها شرکت کرده اند.

در این دوره ها، شرکت کنندگان با شرایطی که ممکن است در هنگام یک حادثه هوایی رخ دهد آشنا می شوند و یاد می گیرند که در این مواقع چه واکنشی نشان دهند.

اندی کلاب که یکی از آموزش دهندگان این برنامه است، در این مورد می گوید: ما آموزش را با یک تمرین خروج اضطراری از هوایپما آغاز می کنیم و این کار افراد را به فکر وا می دارد و به آنها می آموزد که در مواقع اضطراری چه رفتاری از خود نشان دهند و با استفاده از دستورالعمل ها واکنشی درست داشته باشند. مهمترین نکته آنست که این موقعیت احساس می شود و این از اهمیتی حیاتی برخوردار است. سپس آنها یاد می گیرند که با باز کردن درهای روی بال ها، چگونه از هواپیما خارج شوند.

در داخل هواپیمایی که شرایط اضطراری شبیه سازی شده است، شرکت کنندگان دستورهای ایمنی مهماندار هواپیما را اجرا می کنند.

اندی کلاب می افزاید:مسافران همیشه فکر می کنند که اطلاعات درستی ندارند بنابراین ما آنها را در یک موقعیت اضطراری قرار می دهیم و به آنها این فرصت را می دهیم که بیاندیشند و سوال بپرسند. ما به آنها پاسخ می دهیم و آنها یاد می گیرند که در شرایط مشابه چه عملکردی داشته باشند. این ها مواردی است که با آن مسافر می تواند کنترل امور را در دست خود گیرد.

در این دوره آموزشی، شرکت کنندگان یاد می گیرند که در هنگام یک سانحه هوایی چگونه درهای هواپیما را باز کنند و تنها در هنگام خروج از هواپیما جلیقه های نجات خود را باد کنند.

همه روزه هشت میلیون و 300 هزار نفر در جهان با 95 هزار پرواز سفر می کنند و تقریبا تمامی این سفرها بدون خطر پایان می یابد. در طول یک دهه گذشته 138 سانحه هوایی منجر به مرگ در سطح جهان رخ داده است.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :