آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1392/11/26 00:00

صادرات هوایی به روسیه ده برابر گران تر

رییس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه راه‌اندازی خطوط هوایی از روسیه به استان‌های شمالی ایران فقط در حد حرف است، گفت: هزینه ارسال کالا با کانتینر کیلویی نیم دلار و با هواپیما کیلویی 10 دلار است؛ بنابراین صادرات هوایی به روسیه توجیه‌پذیر نیست.

مسعود دانشمند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: راه‌اندازی خطوط هوایی از جنوب روسیه به استان‌های شمالی اجرایی نشده است. فرودگاه آستاراخان فرودگاه مجهزی نیست. علاوه بر آن فرودگاه‌های استان‌های شمالی ما نیز برای تجهیز بار، ابزار و وسایل لازم را ندارند و برای ارسال بار نیز هواپیمای باربری لازم است.

وی افزود: برای صادرات به روسیه باید از خطوط زمینی استفاده کرد و ارسال کالا به کانتینر یخچال‌دار نیاز دارد.

رییس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی ایران خاطر نشان کرد: در حال حاضر مهمترین کالاهایی که به روسیه صادر می‌شود، مواد غذایی، محصولات باغی و سبزیجات است.

دانشمند پیشنهاد کرد: یک شرکت خصوصی در این راه سرمایه‌گذاری کند و تعداد زیادی دستگاه کانتینر یخچال‌دار وارد این مسیر کند. البته چون بخش خصوصی حاضر به قبول این سرمایه‌گذاری نیست دولت باید حمایت و سرمایه‌گذاری کند.

به گفته وی تاسیس بانک ایران و روسیه نیاز به تصویب شورای پول و اعتبار دارد و روس‌ها نیز باید تایید کنند. اگر قرار است صرافی ایجاد شود 24 ساعته امکان پذیر است اما ایجاد بانک زمان زیادی می برد.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :