آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1392/12/02 00:00

عملیات جستجو هواپیما مالزی منجر به کشف آتشفشان شد

عملیات جستجوی هواپیمای مفقودشده مالزی در بستر اقیانوس هند به جای یافتن هواپیما منجر به کشف بقایای یک آتشفشان در زیر آب شد.

به گزارش سرویس محیط زیست خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جستجوگران استرالیایی در عملیات جستجوی بقایای هواپیمای مالزی پرواز 370 که در هشتم مارس مفقود شد در بستر اقیانوس هند به صورت تصادفی بقایای یک آتشفشان آبی را کشف کردند. مقامات استرالیا روز جمعه گذشته با انتشار تصاویر سه بعدی برای نخستین بار جزئیاتی را از بستر اقیانوس و منطقه‌ای که عملیات جستجوی بقایای هواپیمای مالزی به آنجا معطوف شده، ارائه کردند. این ناحیه که تصور می‌شود هواپیما در آنجا سقوط کرده و به زیر آب رفته باشد، یک منطقه دورافتاده و جستجو نشده است.

آژانس امنیت حمل و نقل استرالیا که انجام این عملیات را برعهده دارد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: داده‌های اخذ شده و باکیفیت از بستر اقیانوس،‌ بسیاری از این ساختارهای طبیعی را برای نخستین بار به تصویر می‌کشد. این مطالعه همچنین ساختارهای طبیعی زیر دریایی بسیار باکیفیتی را ارائه داد که تا پیش از این با داده‌های بی‌کیفیت ماهواره‌ای از بستر اقیانوس قابل مشاهده نبود.

منطقه عملیاتی جستجو به دنبال هواپیمای مالزیایی در سواحل غربی استرالیا شامل جستجوی بستر اقیانوس و اطراف برآمدگی‌هایی است که مرز بین دو صفحه زمین شناسی را تشکیل داده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اثر جابه‌جایی‌های پوسته زمین آتشفشان‌هایی که اکنون خاموش شده‌اند شکل گرفته‌اند که ارتفاع آنها به بیش از 300 متر می‌رسد. برخی شکاف‌های بوجود آمده بر اثر جابه‌جای لایه‌های زمین نیز حدود 1400 متر عمق دارند.

آژانس امنیت حمل و نقل استرالیا می‌گوید: تشخیص چنین اجزاء و تشکیلات طبیعی به مسیریابی در طول عملیات جستجوی زیر آب کمک می‌کند. استرالیا وعده داده که برای یافتن بقایای هواپیمای مالزی تمام تلاش خود را بکار گیرد.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :