آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1392/12/10 00:00

ارتقا جایگاه فرودگاه امام خمینی با فرود ایرباس 380به گزارش ایرنا، سعید چلندری عصر سه شنبه در حاشیه مراسم نشست هواپیمای ایرباس 380، در فرودگاه امام(ره) در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: ایران از موقعیت جغرافیایی ممتازی در حمل و نقل هوایی منطقه برخوردار است لذا باید از ظرفیت های این موقعیت ممتاز استفاده نماید.

وی تاکید کرد: ارایه خدمات فرودگاهی به این هواپیما بیانگر توانمندی های بالای صنعت حمل و نقل هوایی کشور است و ایران باید از مزیت های آن در توسعه پایدار اقتصادی منطقه بهره مند شود.

مدیرکل فرودگاه امام خمینی (ره) افزود: از امروز این فرودگاه به عنوان سومین فرودگاه خاورمیانه و چهل و دومین فرودگاه جهان میزبان بزرگترین هواپیمای مسافری جهان است و هواپیمایی امارات عربی متحده در استفاده از ظرفیت های مطلوب اقتصادی و حمل و نقل هوایی ایران پیشتازی خود را به ثبت رساند.

یادآور می شود، عصر روز جاری یک فروند هواپیمای پهن پیکر ایرباس A380 متعلق به شرکت هواپیمایی امارات عربی متحده به شماره پرواز 979 برای نخستین بار در فرودگاه امام خمینی(ره) بر زمین نشست.

این هواپیمای پهن پیکر مسافربری جهان راس ساعت 16 روز جاری با انجام مراسم آب پاشی، با بیش از 260 مسافر ایرانی و خارجی در فرودگاه امام(ره) به زمین نشست و طبق برنامه ساعت 19 تهران را به مقصد دبی ترک کرد.

هواپیمای ایرباس پهن پیکر A380 به علت ابعاد بزرگتر آن به تجهیزات خاصی برای نشست و برخاست در فرودگاه ها نیاز دارد و با توجه به وجود توان فنی و فرودگاهی بالا در فرودگاه امام خمینی (ره)، هواپیمایی امارات از مدتها پیش برای انجام پروازهای خود به تهران، خواستار بکارگیری این هواپیما در مسیر تهران - دبی و بالعکس شده بود.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :