آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1392/12/12 00:00

توضیحات مدیر فرودگاه امام درباره فرود ایرباس 380

مدیر کل فرودگاه امام خمینی (ره) با بیان این‌که از ابتدای ساخت فرودگاه، فرود هواپیماهای غول پیکر در آن طراحی و پیش بینی شده بود، اظهار کرد: فرود هواپیمای ایرباس 380 با درخواست شرکت هواپیمایی امارات و با هدف تعیین شدن فرودگاه امام به عنوان جایگزین انجام شد.

سعید چلندری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در زمان کلنگ خوردن احداث فرودگاه امام خمینی (ره) برنامه ریزی‌ها به صورتی انجام گرفت که باند این فرودگاه برای فرود هواپیماهای بزرگ آماده شود که از این رو از نظر سخت افزاری هیچ مشکلی با فرود ایرباس 380 در باند فرودگاه نداشتیم.

وی با بیان این‌که از چند ماه قبل کار کارشناسی برای مدیریت فرود این هواپیما آغاز شده بود، گفت: شرکت امارات ایر درخواست مطرح شدن فرودگاه امام خمینی به عنوان گزینه آلترناتیو (جایگزین) را مطرح کرده بود که با موافقت این کارشناسی این مهم پس از چند ماه بررسی عملیاتی شد بار دیگر امکانات و توانایی‌های این فرودگاه در سطح منطقه به اثبات رسید.

مدیر کل فرودگاه امام خمینی (ره) با اشاره به وزن و بزرگی هواپیمای ایرباس 380 تصریح کرد: این هواپیما حدود 72 متر طول دارد و اندازه بال‌های آن نیز به 80 متر می‌رسد. در صورتی که کلاس‌های پروازی در این هواپیما رعایت نشود بالغ بر 700 مسافر امکان استفاده از آن را دارند وزن این هواپیما نیز معادل 560 تن است. از این رود فرود چنین هواپیمای غول پیکری نشان دهنده امکانات زیرساختی کشور ایران به حساب می‌آید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پرواز ایرباس 380 به ایران شکلی مداوم دارد، اظهار کرد:‌ در حال حاضر شرکت امارات ایر تنها درخواست فرودگاه آلترناتیو را داشته اما با توجه به سطح مبادلات دو کشور و تعداد بالای مسافران این مسیر می‌توان از این هواپیما نیز استفاده کرد.

فرودگاه امام سومین فرودگاه خاورمیانه میزبان ایرباس است

مدیر کل فرودگاه امام خمینی (ره) با ابراز رضایت از عملیات فرود ایرباس 380 در باند این فرودگاه اظهار کرد: با انجام موفقیت آمیز این پرواز فرودگاه امام به عنوان سومین فرودگاه خاورمیانه پذیرای بزرگترین هواپیمای مسافرتی جهان شد.

چلندری در حاشیه مراسم فرود این هواپیما در فرودگاه امام خمینی اظهار کرد: امروز پس از چندین ماه مطالعه و ارزیابی تمام شرایط هواپیمای ایرباس 380 شرکت هواپیمایی امارات ایر با موفقیت در باند فرودگاه امام خمینی فرود آمد تا نام این فرودگاه به عنوان سومین فرودگاه خاورمیانه و چهل و دومین فرودگاه جهان که این هواپیما را در خود جای داده ثبت شود.

وی ادامه داد: فرود موفقیت آمیز چنین هواپیمایی در فرودگاه امام خمینی نشان‌دهنده ظرفیت‌های فنی بسیار بالای ایران در عرصه هوانوردی است و امیدواریم این پرواز صفحه جدیدی را در تاریخ هوایی ایران ثبت کند.

مدیر کل فرودگاه امام خمینی (ره) با اشاره به نقش مهم ایران در پروازهای تجاری منطقه اظهار کرد:این مساله باعث شده بسیاری از کشورهای خارجی نگاه ویژه‌ای به امکانات هوایی ایران داشته باشند و شرکت امارات ایر نیز به عنوان یکی از 10 ایرلاین برتر فعال در جهان با فرود این هواپیمای بزرگ خود این مساله را بار دیگر ثبت و نام خود را به عنوان ایرلاین پیشتاز در این زمینه در ایران تاریخی کرد.

به گفته چلندری، براساس مکاتبات انجام شده بین شرکت امارات ایر و جمهوری اسلامی ایران از این پس فرودگاه امام خمینی به عنوان فرودگاه آلترناتیو(جایگزین) پروازهای هواپیماهای ایرباس 380 در نظر گرفته خواهد شد.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :