آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1392/12/18 00:00

ساخت بال پرنده توسط جوان ایرانی

رضا صادقی آزاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد: 'بال پرنده' یک هواپیمای بدون سرنشین است که دم ندارد و در طراحی آن، بدنه و بال یکی شده است.

وی افزود: حذف دم از هواپیماها، مصرف سوخت آنها را بسیار کاهش می دهد و موجب افزایش برد و مداومت پروازی هواپیما می شود و با توجه به همین ویژگی ها، طراحی این نوع هواپیماها در دنیا بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

صادقی آزاد یادآور شد: هواپیمای آمریکایی بدون سرنشین 'آر کیو 170' که حدود دو سال قبل در ایران گرفتار شد از نوع هواپیماهای بدون دم است و الان شرکت های بزرگی مانند بوئینگ و ایرباس هم درنظر دارند که هواپیماهای مسافربری خود را برای سال های آینده در نوع بدون دم طراحی و تولید کنند.

وی درباره جزییات طراحی و ساخت 'بال پرنده' گفت: پروژه ساخت بال پرنده را از تابستان 91 آغاز کردم و اداره کل انجمن های علمی دانشگاه امیرکبیر نیز حمایت مالی آن را به مبلغ 25 میلیون ریال برعهده گرفت.

صادقی آزاد افزود: اجرای تمامی مراحل از طراحی تا ساخت و آزمایش بال پرنده حدود 9 ماه طول کشید و در این مدت به دلیل محدودیت های مالی ناچار شدم طرح را در ورژن پایین تری اجرا کنم.

وی که درصدد ارتقای 'بال پرنده' است گفت: الان بر روی ارتقای بال پرنده کار می کنم و تصمیم دارم در ساخت آن از کامپوزیت و برای پرواز آن از خلبان همراه استفاده کنم.

این پژوهشگر ایرانی توضیح داد: خلبان همراه، یک وسیله هوشمند است که بر روی هواپیما نصب می شود تا پرواز را به صورت بسیار دقیق کنترل کند.

'بال پرنده' پیش از این جایزه نوآوری را در جشنواره ملی حرکت کسب کرده و اخیرا نیز عنوان ایده برتر کشوری را به دست آورده است.

صادقی آزاد که از یک سال و نیم قبل بر روی پروژه 'مولتی روتورها' متمرکز شده است درباره این طرح تحقیقاتی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: مولتی روتورها، یک سری پرنده هستند که به صورت عمودپرواز حرکت می کنند و چهار، شش یا هشت موتور دارند.

وی افزود: این پرنده ها از قابلیت پرواز فوق العاده پایدار برخوردارند حتی ثابت ماندن در یک نقطه خاص و انجام ماموریت های محوله را اجرا می کنند درحالیکه هواپیماها این قابلیت را ندارند.

این دانشجوی جوان بیان داشت: از جمله کاربردهای این مولتی روتورها می توان به نقشه برداری هوایی، فیلم برداری هوایی، فعالیت های مرزبانی و گشت زنی، حفاظت محیط زیست، مهار حریق و حتی شناسایی درختان آفت زده در عرصه های طبیعی و یا مزارع کشاورزی اشاره کرد

وی با بیان اینکه تاکنون مولتی روتورهایی با کاربری های متفاوت را طراحی و ساخته است، گفت: الان درحال بهینه سازی و کار بر روی طراحی و ساخت خلبان خودکار مولتی روتورها هستم و خوشبختانه به پیشرفت های خوبی در این زمینه رسیده ام.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :