آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1392/12/22 00:00

صنعت هوانوردی ایران نیازمند 300 هواپیما

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، علیرضا جهانگیریان افزود: هم اکنون از ظرفیت 85 میلیون نفری فرودگاهی تنها برای 45 میلیون نفر و در برخی فرودگاهها حتی از پنج درصد ظرفیت ها آن استفاده می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در حال حاضر به ازای هر فروند هواپیما 150 نفر نیروی متخصص در صنعت مشغول فعالیت هستند که با اضافه شدن 100 فروند هواپیما به 15 هزار نیروی انسانی جدید در آینده نیاز داریم.

وی تصریح کرد: هم اکنون در مراکز جامع علمی کاربردی کشور حدود 4900 دانشجو مشغول تحصیل هستند که در سال 1500 تعدادی از آنها فارغ التحصیل می شوند، هرچند برای پاسخگویی به نیاز کشور در آینده نیاز به افزایش ظرفیت دانشجویی داریم.

جهانگیریان تاکید کرد: ساماندهی و ارتقا کیفیت در مراکز آموزشی، توسعه فضاهای آموزشی، تامین امکانات و تجهیزات آموزشی، امکان جذب فارغ التحصیلان رشته های هوانوردی به بازار از جمله سیاست های این سازمان در راستای تعالی آموزشی و پژوهشی این صنعت است.

وی صنعت هواپیمایی را صنعتی پیچیده و دارای جایگاه خاص برشمرد و گفت: از آنجا که آموزش در این صنعت از نقش اساسی برخوردار است، سازمان هواپیمایی کشوری بر ارتقا کمی و کیفی آموزش، همگام با پیشرفت های صنعت تاکید ویژه دارد و نیروی انسانی باید متناسب با این پیشرفت ها از دانش روز صنعت برخوردار شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: آموزش در صنعت هوانوردی کشور باید به طور مداوم در حال تحول و پیشرفت باشد و محتوای درسی نیز متناسب با نیازهای صنعت توسعه یابد.

جهانگیریان با اشاره به اینکه این چرخه پاسخگویی به تقاضاها نیازمند افزایش ظرفیت و تربیت نیروی انسانی است، گفت: فارغ التحصیلان مراکز هوانوردی متفاوت از سایر مراکز دانشگاهی هستند چرا که برای جذب در بازار کار دیگر نیاز به گذراندن دوره های 6 ماهه تخصصی ندارند و می توانند به صورت مستقیم در بازار جذب شوند، بنابراین ارتقا کیفی و کمی مراکز آموزشی صنعت هوانوردی ضروری و نیازمند حمایت ویژه دولت است.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :