آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1393/10/26 00:00

پرواز اورژانس هوایی شبانه برای نخستین بار در کشور

مدیر اورژانس استان فارس گفت: برای نخستین بار در کشور و با انجام اولین پرواز، اورژانس هوایی شبانه در استان فارس کار خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، محمدرضا عالی‌منش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شامگاه یکشنبه و با انتقال یک مصدوم با استفاده از بالگرد، امداد هوایی اورژانس فارس کار خود را آغاز کرد. این اقدام برای اولین بار در کشور انجام شده است.

وی یادآور شد: اورژانس هوایی در استان فارس سابقه 14 ساله دارد و فارس بعد از تهران دومین استان کشور به‌شمار می‌رود که به این سیستم مجهز شده است.

عالی‌منش با اشاره به اینکه راه‌اندازی اورژانس هوایی شبانه یک ضرورت بود، خاطرنشان کرد: فارس یک استان بزرگ و حادثه خیز است و با توجه به بعد مسافت در گستره این استان و بروز حوادث مختلف در شب هنگام، ضرورت داشت که راهکاری برای امدادرسانی سریعتر اندیشیده شود.از این پس با تجهیز یک بالگرد، ماموریت‌های امدادی شبانه در سراسر استان فارس پوشش داده می‌شود.

حجت‌الله خرم‌دشتی، خلبان بالگرد اورژانس فارس نیز گفت: انجام این ماموریت در تاریخ هوانوردی کشور کم نظیر بوده و فقط به صورت اجباری در زلزله بم و در یکی از عملیات‌های دفاع مقدس انجام شده است. انجام چنین ماموریت هایی نیازمند تخصص ویژه است و امیدواریم زمینه کسب این تخصص برای تمام خلبانان بالگرد فراهم شود.

براساس گزارش اورژانس فارس، شامگاه یکشنبه، 4 خرداد یک مصدوم توسط متخصصان و گروه پروازی سیدالشهداء سپاه فجر فارس از سروستان به مجتمع ولایت شیراز، منتقل و سپس توسط آمبولانس اورژانس به یکی از بیمارستان‌ها اعزام شد.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :