آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1393/11/08 00:00

آزمایش سلاح لیزری پرانرژی و سبک وزن

دانشمندان سازمان دارپا نوعی سلاح لیزری پرقدرت و سبک ارائه داده‌اند که هر هواپیمای تاکتیکی می‌تواند آن را حمل کند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، «سامانه دفاعی لیزری مایع پرانرژی متعلق به سیستم‌های هوانوردی اتمی» (HELLADS) فرآیند «آزمایشات پذیرش» دولت امریکا را سپری کرده و راهی مرکز «طیف موشک وایت سندز» در نیومکزیکو شده تا در آنجا آزمایشات شلیک زنده را نیز از سر بگذراند.

سلاح‌های لیزری زیادی در سال‌های اخیر ارائه شده‌اند، اما یکی از مهم‌ترین هدف‌های مطلوب در این زمینه، ترکیب‌کردن نیروی بالای سلاح با وزن سبک است به طوری که بتوان آن را در یک هواپیما کار گذاشت و در پلت‌فرم‌های پرواز استفاده کرد.

نتیجه برنامه دارپا، سلاح تمام‌الکتریکی HELLADS حامل پرتو لیزری با قدرت 150 کیلووات است که وزن و اندازه آن، یک دهم وزن و اندازه سیستم‌های مشابه است.

وزن این سلاح زیر 907 کیلوگرم اعلام شده و رکورد بالاترین نیروی خروجی لیزری در میان لیزرهای الکتریکی را از آن خود کرده است. این در حالی است که مصرف برق این سلاح کم بوده و ساخت آن، مستلزم تولید شفاف‌ترین دیودهای لیزری، یک سیستم ذخیره‌سازی باتری فشرده و سیستم‌های ذخیره‌سازی حرارتی بوده است.

چنانچه فناوری ارائه‌شده، کیفیت پرتو، قدرت لیزر، کارآیی، اندازه و وزن مطلوب را از خود به نمایش بگذارد، وارد مراحل بعدی تولید خواهد شد.

گفته می شود می‌توان HELLADS را نه تنها در هواپیما بلکه در کشتی‌های گشت‌زنی و وسایط نقلیه جنگی زرهی نیز نصب کرد.

سامانه مزبور نشان‌دهنده ظهور نسل جدیدی از سیستم‌های تسلیحاتی تاکتیکی با پتانسیل ایجاد انقلاب در تجهیزات دفاعی است.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :