آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1393/11/12 00:00

توقف اضطراری هواپیمای خورشیدی

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه به نقل از 'آندره بورشبرگ' خلبان از راه دور این هواپیما که قرار بود با گذر از عرض اقیانوس آرام از چین به جزایر هوایی آمریکا برود، اعلام کرد که این هواپیمای خورشیدی دیشب ناچار شد در سفر خود به هاوایی در ناگویا ژاپن توقف کند.

بر اساس این گزارش، این خلبان در توییتر خود نوشت: سولار امپالس- 2 روز یکشنبه سفر خود برای عبور از اقیانوس آرام و رسیدن به هاوایی را از چین آغاز کرد در حالی که در ارتفاع سه هزار متری حد فاصل ژاپن و کره جنوبی پرواز می کرد به دلیل شرایط نامساعد جوی ناگزیر به انحراف مسیر و فرود اضطراری در ناگویا شد.

براساس این گزارش، 'برتراند پیکارد' سازنده این هواپیما نیز امکان ادامه پرواز ایمپالس-2 به سوی هاوایی را غیرممکن دانست و افزود: اگرچه این هواپیمای خورشیدی اکنون هزاران کیلومتر با جبهه آب و هوایی سنگینی که بر فراز اقیانوس آرام حاکم است و می تواند این سفر را مختل کند، فاصله دارد اما اگر هواپیما در بین راه با این توده هوای سنگین برخورد کند چاره ای جز سقوط در اقیانوس نخواهد داشت.

وی با اعلام اینکه یک گروه فنی همچنان از موناکو این هواپیما را کنترل می کنند، افزود: عبور از مسیر طولانی اقیانوس آرام سخت ترین پرواز تاریخ هوانوردی این هواپیما به دور دنیا است زیرا از یک سو به انرژی خورشیدی نیاز دارد و از سوی دیگر پروازی طولانی است که نیازمند تغییر ارتفاع نیز هست.

به گزارش ایرنا، این هواپیما خورشیدی پوشیده از پنل های خورشیدی متعلق به بخش انرژی سازمان محیط زیست سوییس است که بورسبرگ 62 ساله سوییسی قرار بود در هفتمین پرواز دور دنیای این هواپیما، آن را به مدت 6 شبانه روز از شهر نانجینگ چین هشت هزار و 500 کیلومتر به پرواز در آورد تا به جزایر هاوایی برسد.

سرمای شدید بالای اقیانوس آرام موجب شد تا دریچه های نوری این هواپیما در اولین روز پرواز بسته شود و سرانجام با هدایت خلبان آن به سوی ناگویا رفته و با هماهنگی مقامات ژاپنی در این شهر فرود آید.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :