آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1393/12/08 00:00

ساخت جت های فراصوت توسط ناسا

ناسا اعلام کرده که قصد دارد بیش از 6 میلیون دلار را صرف انجام تحقیقاتی در زمینه ساخت جت‌های مافوق صوت ارزان‌تر و دوستدار محیط زیست کند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، جت‌های جنگنده مافوق صوت در حال حاضر تاثیرات زیست محیطی اندکی دارند،‌زیرا تعداد زیادی از آن‌ها هنوز اجرایی نشده‌اند.

اگرچه این تاثیرات با ورود جت‌های تجاری مافوق صوت به سامانه هوانوردی جهان بسیار بیشتر خواهد شد و دلیلش آن است که موتور جت‌های مافوق صوت نسبت به موتور جت‌های معمولی، سوخت بسیار بیشتری مصرف می‌کنند.

طبق گزارش‌های ناسا، جت‌های فراصوت قابلیت پرواز در ارتفاعات لایه استراتوسفر را دارند، در نتیجه احتمال آسیب به لایه اوزون توسط گازهای خروجی از این جت‌ها بسیار بیشتر می‌شود.

این آژانس از سال 2006 تصمیم داشته تا با همکاری شرکت‌هایی نظیر بوئینگ و لاکهیدمارتین، نسل جدیدی از هواپیماهای مافوق صوت را طراحی کند.

مسئله نگران‌کننده دیگر، صدای تولیدی توسط جت‌های مافوق صوت است؛ صدای تولیدی این جت‌ها می‌تواند باعث از دست دادن شنوایی افراد شود.

ناسا اعلام کرد: تلاش‌هایی که تاکنون برای کاهش صدای این جت‌ها انجام شده با موفقیت‌های خوبی روبرو بوده است.

طبق برنامه‌ریزی ناسا اولین هواپیمای مافوق صوت تجاری در سال 2025 و اولین هواپیمای بازرگانی در سال 2030 وارد بازار خواهد شد.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :