آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1393/12/22 00:00

تاکید بر افزایش پروازهای ایران و فرانسه

به گزارش ایرنا به نقل از رایزن مطبوعاتی سفارت ایران در پاریس، در دیدار عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با آلن ویدالیس همتای فرانسوی خود در امور حمل و نقل، ظرفیت های همکاری مشترک در زمینه های حمل و نقل هوایی و زمینی و دریایی مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت. 

آخوندی در این دیدار رویکردها و برنامه های دولت برای توسعه زیر ساخت ها در زمینه حمل و نقل را تشریح کرد.

وی افزود: علیرغم دو برابر شدن عبور هواپیماهای خطوط بین المللی از فضای جمهوری اسلامی ایران طی یک سال گذشته توانسته ایم با امکانات موجود و نیروهای تخصصی کشورمان به خوبی این موضوع را مدیریت کنیم. لیکن افزایش این درخواست ها و همچنین توسعه روز افزودن مسافرین هوایی در ایران، نوسازی ناوگان و تجهیزات هوایی و توسعه فرودگاه های کشورمان امری اجتناب ناپذیر است. 

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که برنامه ده ساله نوسازی و گسترش ناوگان هوایی ایران تدوین و به اجرا گذاشته شده است گفت: در این راستا خرید و افزایش تعداد هواپیماهای موجود و تامین 400 هواپیمای جدید طی 10 سال و همچنین افزایش تعداد پرواز ها ازجمله با کشور فرانسه ضروریست. 

آخوندی با توضیح برنامه های گسترش فرودگاه امام خمینی و تبدیل آن به یک شهر فرودگاهی و ساخت فرودگاه های جدید در ایران، ازهمکاری شرکت های فرانسوی در این زمینه و همچنین توسعه شبکه ریلی و جاده ای کشور استقبال کرد.

وی ادامه داد: برنامه وسیعی برای برقی کردن خط راه آهن تهران- مشهد، احداث خط راه آهن سریع السیر تهران- فرودگاه امام خمینی- قم- اصفهان به طول 400 کیلومتر، توسعه سهم حمل و نقل سبز و انتقال بار از طریق قطار از پنج درصد در حال حاضر و رساندن آن به 18 درصد و سرمایه گذاری 25 میلیارد دلاری در راه آهن طی 10 سال آینده در دست اجرا داریم. 

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ناوگان جاده ای کشور افزود: ما در این بخش 127هزار کامیون، با سن متوسط 25 سال با مصرف سوخت بسیار بالا یعنی 56 لیتر در هر 100 کیلومتر داریم و در نظر داریم که 165 هزار کامیون را طی پنج سال آینده نوسازی کنیم. 

ویدالیس ضمن استقبال از گسترش همکاری ها با ایران در زمینه حمل و نقل هوایی، ریلی، جاده ای و دریایی و استفاده از ظرفیت های بالقوه ایران بر حمایت دولت فرانسه از شرکت های فرانسوی برای برقراری و تقویت مناسبات تجاری خود با کشورمان تاکید کرد. 

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :