آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1393/12/28 00:00

اولین هواپیمای الکتریکی چین به پرواز در آمد

به گزارش ایرنا، این هواپیما که مدل آن «آر ایکس 1 یی» عنوان شده، قرار است به زودی گواهینامه صلاحیت پرواز خود را از اداره هوانوردی چین دریافت کند.

این نخستین بار در دنیا است که چنین مدلی از یک هواپیمای الکتریکی که قدرت خود را از یک باتری خورشیدی می گیرد، ساخته و آزمایش می شود.

اکثر هواپیماهای الکتریکی حال حاضر در دنیا مدل هایی تجربی است که به تولید انبوه نرسیده است.

بر اساس گزارش اداره هوا فضای چین، این کشور تولید سالانه 100 فروند از هواپیمای مدل «آر ایکس 1 یی» را که ارزش هر فروند از آن 163 هزار دلار برآورد شده، طی سه سال برنامه ریزی کرده است.

این هواپیما دارای بال هایی به طول 14 و نیم متر است و بیشترین باری را که می تواند با خود حمل کند 230 کیلوگرم است. این وسیله پرنده همچنین قادر است تا ارتفاع سه هزار متری از زمین پرواز نماید.

باتری این هواپیما تنها در مدت دو ساعت قابل شارژ است و زمانی که باتری آن کاملا شارژ باشد بین 45 تا یک ساعت و با سرعت 160 کیلومتر در ساعت می تواند پرواز کند.

این هواپیما را دانشگاه هوا و فضای شهر «شن یانگ» و آکادمی علوم هوانوردی استان «لیایو نینگ» در شمال شرق چین مشترکا طراحی و تولید کرده اند.

دو فروند از این هواپیماها که قرار است برای آموزش خلبانان مورد استفاده قرار گیرد به این آکادمی تحویل داده شده است.

این هواپیما نوامبر سال قبل در دهمین نمایشگاه هوانوردی شهر «جوهای» در جنوب چین به نمایش درآمده بود.

این هواپیما می تواند برای ماموریت های هواشناسی، جستجو و نجات، گردشگری، نقشه برداری و آموزش مورد استفاده قرار گیرد.

راحتی در استفاده، تعمیر و نگهداری آسان، هزینه های عملیاتی پایین، سطوح ایمنی بالا و دوستدار محیط زیست بودن از دیگر ویژگی های مهم این نوع هواپیما عنوان شده است.

یک هواپیمای الکتریکی با استفاده از پیشرانه های الکتریکی که نیروی آنها توسط سلول های سوختی، سلول های خورشیدی، «اولترا خازن ها» و یا «باتری ها» تامین می شود به پرواز در می آید.

صنعت هوافضای چین در سال های اخیر با تولید انواع هواپیماهای سبک و سنگین از جمله هواپیماهای جنگنده، به پیشرفت های قابل توجهی در این صنعت دست یافته است.

این کشور در آخرین تلاش های خود در تولید هواپیماهای نظامی، پروژه جنگنده «عمود پرواز» موسوم به (STOVL) را در دست اجر دارد.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :