آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1394/01/23 00:00

رییس سازمان هواپیمایی کشوری استعفا کرد

علیرضا جهانگیریان، رییس سازمان هواپیمایی از سمت خود کنار رفت.

به گزارش خبرنگار ایسنا، اطلاعات رسیده حاکی از آن است که جهانگیریان استعفای خود را که هنوز دلایل آن به درستی مشخص نیست تقدیم وزیر راه و شهرسازی کرده است. البته این استعفا سابقه داشته و جهانگیریان چند ماه پیش نیز درخواست استعفای خود را مطرح کرده بود که از سوی وزیر با مخالفت مواجه شده بود.

اطلاعات رسیده حاکی از آن است که عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی حالا با استعفای معاون خود موافقت کرده و به دنبال انتخاب سرپرست برای سازمان هواپیمایی است. مدیر کل روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی نیز موضوع استعفای جهانگیریان را تایید کرد.

قاسم بی‌نیاز با بیان اینکه وزیر با تقاضای استعفای رئیس سازمان هواپیمایی کشوری موافقت کرده است، درباره جانشین جهانگیریان در این سازمان گفت: رئیس جدید سازمان هواپیمایی به پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی به هیأت دولت معرفی می‌شود و در صورت موافقت، حکم ریاست برای او صادر خواهد شد.

هر چند هنوز به طور رسمی چه از سوی وزارت راه و شهرسازی و چه از سوی سازمان هواپیمایی توضیحی درباره دلیل یا دلایل این استعفا ارائه نشده است، اما به نظر می‌رسد وجود برخی فشارها برای تغییر رئیس این سازمان در این تصمیم بی‌تأثیر نبوده است. چند روز پیش رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا بدون اشاره به فرد یا سمت خاصی گفته بود "هر چند نمایندگان مجلس در طول ماه‌های گذشته بارها از وزیر راه خواسته بودند افرادی را که بدون تخصص و سابقه اجرایی در عرصه هواپیمایی کشور منصوب کرده را برکنار کند، اما هنوز آخوندی نسبت به این مسائل واکنشی نشان نداده است."

اصلی‌ترین دلیل نمایندگان به سقوط هواپیمای ایران‌140 در حدود 11 ماه پیش بازمی‌گردد.

برخی منابع دیگر نیز این استعفا را چندان غیرمرتبط با موضوع استیضاح احتمالی آخوندی در روزهای آینده نمی‌دانند. البته مسوولان وزارتخانه با این موضوع چندان موافق نیستند و دلیل آن را نیز تقدیم استعفای جهانگیریان پیش از مطرح شدن موضوع استیضاح وزیر می‌دانند.

اکنون باید دید آیا فشار مجلس پس از این استعفا بر استیضاح آخوندی ادامه پیدا می‌کند یا می‌توان از آن به عنوان گامی مهم در راستای برطرف کردن نگرانی نمایندگان یاد کرد.

جهانگیریان از ابتدای حضور آخوندی در وزارت راه و شهرسازی با عنوان رئیس سازمان هواپیمایی کشوری کار خود را در این سازمان آغاز کرده بود.


نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :