آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1394/01/29 00:00

سقوط بالگرد شرکت فلات قاره در خلیج فارس

عسکر زارعی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: اشیاء یاد شده توسط چرخبال های در حال گشت پیدا شده است.

وی یادآورشد: باتوجه به اینکه شاید این اشیا مربوط به صیادان محلی باشد که برای مکان یابی موقعیت انداختن تور در دریا استفاده می کنند هنوز از سقوط حتمی بالگرد یاد شده اطلاعی در دست نیست.

بخشدار جزیره خارک اضافه کرد: برای بررسی موضوع سه غواص به محل پیدا شدن اشیا اعزام شده اند که بزودی نتیجه بررسی آنها اعلام خواهد شد.

بخشدار جزیره خارک گفت: بالگرد یادشده با چهار نفر سرنشین پس از 10 دقیقه پرواز از سکوی نفتی ابوذر در خلیج فارس از صفحه رادار ناپدید شده است.

زارعی افزود: بالگرد یادشده برای انتقال یک بیمار به بوشهر در ساعت 22 و 10 دقیقه دوشنبه شب از سکوی نفتی یادشده به پرواز درآمده بود که پس از طی 20 مایل از طول مسیر 70مایلی تا بوشهر بدون هیچ گونه حالت اضطرار از رادار پایگاه پدافند هوایی خارک و رادار شناورهای نیروهای دریایی مستقر در خلیج فارس خارج و هیچ ارتباطی نیز برقرار نشده است.

وی یادآورشد: سرنشینان این بالگرد شامل دو نفر خلبان، یک نفر بیمار و یک نفر همراه بوده است.

وی بااشاره به اینکه عمق آب دریا در محدوده یادشده 40 متر است گفت: احتمال اینکه بالگرد یادشده پس از نقص فنی سیستم برقی غرق شده باشد وجود دارد.

بخشدار جزیره خارک اضافه کرد: براساس اطلاعات موجود در صفحه رادار بالگرد یادشده با سرعت 110 نات باید مسیر سکوی نفتی ابوذر تا بوشهر را 40 دقیقه طی می کرده است.

مجتمع نفتی ابوذر در 75 کیلومتری غرب جزیره خارک، شامل سه سکوی اصلی بهره برداری AA، AB و AC است که از این میدان بیشترین میزان نفت کشور در خلیج فارس تولید می شود.

بر اساس برآوردها، حدود چهار میلیارد بشکه نفت خام درجا در مخزن میدان ابوذر وجود دارد که 20 درصد آن قابل برداشت است .

این میدان سال ١٣٤٩ با حفر شش حلقه چاه، اقتصادی شناخته شد و عملیات بهره برداری از آن به طور کامل سال ١٣٥٥ آغاز شد.

اکنون بهره برداری از این میدان بر عهده شرکت نفت فلات قاره ایران، یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده نفت دریایی جهان است.

نفت تولیدی این میدان از سکوی AB از طریق خط لوله ای به طول ٨١ کیلومتر به ساحل خشکی در جزیره خارک منتقل و از آنجا پس از فراورش صادر می شود.ک/3

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :