آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1394/02/05 00:00

سفر هیاتی از سازمان هواپیمایی فرانسه به ایران

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، محمد خداکرمی از افزایش مقاصد پروازی به لندن، پاریس، آلمان، روسیه و ترکیه خبر داد و گفت: در همین راستا به زودی هیأتی از سازمان هواپیمایی کشوری فرانسه برای مذاکره وارد ایران می شود.

وی با بیان آنکه پروازهای آتن نیز که چند سال متوالی انجام نمی شد اما با تمایل دو طرف این پروازها توسط ایرلاین ایرانی و یونانی راه اندازی شده است، گفت: البته با توجه به ظرفیت و تقاضای مسافر در این مسیر، طرفین برای افزایش سقف پروازی در این مسیر اعلام آمادگی کرده اند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر سه پرواز هفتگی از ایران به فرانسه انجام می شود و در نظر داریم تعداد این پروازها به 10 فقره در هفته توسط ایرلاین داخلی یا خارجی افزایش یابد.

خداکرمی درباره پروازهای آلمان گفت: در حال حاضر 14 پرواز هفتگی به آلمان انجام می شود که باید برای افزایش این سقف پروازی مکاتبات لازم صورت گیرد چرا که تقاضای آن وجود دارد.

سرپرست سازمان هواپیمایی تعداد پروازهای فعلی به روسیه را 7 پرواز در هفته عنوان کرد و گفت: این میزان به تدریج به 28 پرواز در هفته افزایش می یابد.

وی با اشاره به افزایش پروازها به ایتالیا نیز افزود: در حال حاضر 4 پرواز هفتگی به ایتالیا انجام می شود که طرفین برای افزایش سقف پروازی تقاضا دارند و باید در این زمینه مذاکره شود.

وی با بیان آنکه میزان پروازهای ایران و ترکیه نیز در حال حاضر به 70 پرواز در هفته رسیده است، گفت: بزودی این میزان به 100 پرواز هفتگی افزایش خواهد یافت.

خداکرمی از برنامه ریزی برای افزایش تعداد پروازها به کشورهای حاشیه جنوب خلیج فارس خبر داد و گفت: راه اندازی پروازهای استرالیا و دانمارک نیز در دستور کار قرار دارد.

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری افزود: برخی منابع غیرموثق اعلام می کنند سهم ایرلاین های خارجی در پروازهای بین المللی بیش از ایرلاین های داخلی است اما حدود دو سوم پروازهای خارجی توسط ایرلاین های داخلی انجام می شود و فقط یک سوم این سهم مربوط به ایرلاین های خارجی است.

وی در ادامه به وضعیت صنعت هوانوردی بعد از توافقات هسته ای اشاره کرد و گفت: تقاضاهای زیادی از سوی شرکت های خارجی در زمینه های فروش هواپیما، راه اندازی شرکت تعمیر و نگهداری هواپیما در ایران و فروش تجهیزات راداری به ایران ارایه شده است.

خداکرمی با بیان اینکه ایران در صنعت هوانوردی اعم از تامین ناوگان و فرودگاهی با اولویت نیازها و با تدبیر عمل می کند، گفت: شرکت های بوئینگ و ایرباس نیز منتظر نتایج کامل توافقات هستند و این آمادگی برای همکاری میان دو طرف وجود دارد.

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری گفت: قطعا با شرایط جدید خرید ناوگان تسهیل می شود اما موضوعی که باید مدنظر داشت تامین نقدینگی برای خرید هواپیماست و تامین منابع مالی از طریق صندوق توسعه ملی، فاینانس یا سایر روش های مالی بسیار مهم است.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :