آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1394/02/07 00:00

جنگنده اف 35 امریکا عملیاتی شد

به گزارش ایرنا، روزنامه وال استریت ژورنال، روز شنبه به نقل از ژنرال «جوزف دانفورد» فرمانده نیروی تفنگداران دریایی آمریکا، نوشت: این هواپیمای ساخت شرکت 'لاکهید مارتین'، تقریبا 14 سال پس از آنکه نمونه اولیه اش در رقابت با مدل طراحی شده توسط شرکت بوئینگ به پیروزی رسید، آماده تحویل به ارتش شده است و پنتاگون قصد دارد 2 هزار و 400 فروند از این هواپیما را به مبلغ تقریبا 400 میلیارد دلار خریداری و در یک بازه زمانی 30 ساله، جایگزین جنگنده های قدیمی کند.

بدین ترتیب، نخستین گردان هوایی 10 فروندی از جنگنده های نسل پنجم اف -35 که در پایگاه هوایی یوما در ایالت آریزونا مستقر شده اند، اکنون آماده عملیات هستند. با این حال، منابع آگاه می گویند آمریکا از این جنگنده ها تا سال 2017 در خارج از خاک خود استفاده نخواهد کرد.

از میان مدل های گوناگون اف – 35، مدل F-35B که عمودپرواز است، با 134 میلیون دلار، گرانترین نمونه به شمار می رود.

تاخیر در آماده سازی نهایی این جنگنده و رفع اشکال های فنی، باعث افزایش بهای تمام شده و انتقاد از صرف بودجه فراوان برای آن شده است.

همچنین منتقدان می گویند نتیجه رزمایش های مشترک میان اف – 35 و اف – 16 نشان می دهد که نمی توان با قاطعیت گفت در نبرد هوایی میان این دو جنگنده، اف – 35 پیروز خواهد شد. پنتاگون می گوید نبرد هوایی، ماموریت اصلی اف – 35 نیست.

انگلیس، ژاپن، کره جنوبی، ایتالیا، استرالیا، هلند، نروژ، ترکیه و رژیم صهیونیستی، مشتریان خارجی این جنگنده رادارگریز هستند.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :