آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1394/02/08 00:00

احتمالا بال پیدا شده مربوط به بویینگ مالزی می باشد

به گزارش ایرنا، 'عبدالعزیز کپراوی' معاون وزیر حمل و نقل مالزی به نقل از محقق ارشد این کشور، گفت 'این امر تقریبا قطعی است که قطعه از بال یافت شده مربوط به هواپیمای بوئینگ 777 است'.
قطعه دو متری از لاشه هواپیما در ساحل شرقی جزیره کوچک 'لا ریونیون' در نزدیکی کشور آفریقایی ماداگاسکار و هزاران کیلومتر از جایی که فکر می شد ام.اچ 370 در آنجا سقوط کرده است، پیدا شد.
کارشناسان احتمال می دهند جریان آب دریا این قطعه هواپیما را به نزدیکی آفریقا منتقل کرده باشد.
هر چند خطوط هوایی مالزی در بیانیه ای در واکنش به برخی گزارش ها در خصوص پیداشدن قطعه ام.اچ 370 در جزیره 'لا ریونیون'، از مردم خواست گمانه زنی نکنند تا تحقیقات انجام شود، چون نمی شود در مورد صحت آن اظهارنظر کرد.
پرواز ام.اچ 370 خطوط هوایی مالزی 17 اسفند ماه سال 1393 حدود 16 ماه پیش با 239 سرنشین از جمله دو ایرانی در مسیر کوالالامپور به پکن ناپدید شد و تلاش تیم های بین المللی برای یافتن آن تاکنون به نتیجه نرسیده است.
محققان فرانسوی که جزیره 'لا ریونیون'در مالکیت این کشور است در حال مطالعه بر روی بقایای این قطعه هواپیما هستند تا تعیین شود آیا این قطعه ای از پرواز ام.اچ 370 است.
از سوی دیگر براساس گزارش شبکه 'ای.بی.سی' استرالیا، 'وارن تروس' معاون نخست وزیر استرالیا، گفت که کشف این قطعه هواپیما کمک مهمی برای جستجوی ام.اچ 370 است.
وی به خبرنگاران گفت این نخستین شاهد واقعی است که احتمال می رود بخشی از این هواپیما باشد، هر چند قضاوت در باره آن زود است.
تجزیه و تحلیل برخی داده های ماهواره ای محققان را به این نتیجه رساند هواپیمای بوئینگ مالزی در منطقه طوفانی جنوب اقیانوس هند و در حدود دو هزار کیلومتری جنوب غرب شهر پرت استرالیا سقوط کرده است.
سه فروند هواپیمای بوئینگ طی سال های گذشته در اقیانوس هند سقوط کرده و رسانه ها گمانه زنی هایی در خصوص احتمال اینکه این قطعه پیدا شده وابسته به این هواپیماها باشد را مطرح کرده اند.
نخستین هواپیما ام.اچ 370 مالزی است. یک فروند هواپیمای بوئینگ 767 خطوط هوایی اتیوپی نیز سال 1996 توسط سه اتیوپی برای پناهندگی در استرالیا ربوده شد. این هواپیما در اقیانوس هند و در نزدیکی جزایر کومور سقوط کرد و 125 مسافر از 175 مسافر و خدمه از جمله هواپیمارباها کشته شدند.
یک فروند هواپیمای بوئینگ 747 خطوط هوایی آفریقای جنوبی نیز سال 1987 بدنبال یک آتش سوزی در بخش بار در شرق اقیانوس هند و موریس سقوط کرد و تمام سرنشینان آن کشته شدند.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :