آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1394/02/24 00:00

پرواز نخستین پهباد شناسایی حریق در ایلام

مدیرکل بحران استانداری ایلام در آیین پرواز این پهباد به خبرنگار ایرنا گفت: با هماهنگی قبلی و پیگیری مستمر استاندار ایلام در جریان سفر تیرماه معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به این استان، موافقت لازم برای استفاده از پهباد شناسایی در هنگام بروز حوادث احتمالی دریافت شد.
احمد کرمی اظهار کرد: استفاده از امکانات و تجهیزات نوین همچون پهباد با توجه به گستردگی سطح جنگل ها و مراتع این استان در مواقع اضطراری به ویژه هنگام آتش سوزی، می تواند در کسب اطلاعات اولیه به مسوولان و برنامه ریزی برای مهار بحران ها کمک کند.
وی یادآور شد: خوشبختانه تلاش های مستمر مسوولان نتیجه داد و یک فروند پهباد شناسایی از طریق شرکت هوایی قدس در اختیار استان ایلام قرار گرفت تا پس از انجام پروازهای آزمایشی و بررسی وضعیت، زمینه استفاده از آن در مواقع حساس و اضطراری فراهم شود.
کرمی با اشاره به وقوع آتش سوزی های متعدد امسال در عرصه های جنگلی استان ایلام افزود: وضعیت جغرافیایی خشن و کوهستانی مناطق مختلف استان امکان حضور به موقع نیروهای امدادی را در شرایط اضطراری و بحرانی کم می کند لذا برای سرعت بخشی و اثرگذاری اقدام ها می توان از امکانات نوینی همچون پهباد در شناسایی دقیق مناطق آسیب دیده و رسیدگی سریع به مشکلات بهره برد.
وی تاکید کرد: ستاد مدیریت بحران کشور در کنار استفاده از این وسایل، تقویت یگان های حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و افزایش تعداد محیط بانان و مجهز کردن آنها به امکانات را نیز در دستور کار دارد.
وی گفت: بدون شک اکتفای تنها به امکانات دولتی برای مقابله با حوادث و بحران ها مثمرثمر نیست و باید گروه های مردمی و به ویژه تشکل های مردم نهاد زیست محیطی، همچون همیشه یار و مددکار مسوولان بوده و با احساس مسوولیت به وظیفه خود در این خصوص عمل کنند.
این پهپاد می تواند تا ارتفاع 18 هزار پایی پرواز کند و 200 کیلومتر مربع را پوشش دهد ضمن اینکه امکان انجام مداوم 6 ساعت پرواز را دارد و تاکنون در سه استان کشور آزمایش شده است.
از ابتدای سال 94 تاکنون بیش از 100 مورد آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی استان ایلام رخ داد که به نابودی بیش از یک هزار هکتار از مراتع و جنگل های منطقه منجر شد در حالیکه طی سال های 92 و 93 آتش سوزی به تنها 47 هکتار از عرصه های جنگلی و طبیعی استان خسارت زده بود.
استان ایلام دارای 640 هزار هکتار جنگل و مرتع است.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :