آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1394/03/12 00:00

درگیری خلبانان یک خط هوایی چین

براساس این گزارش، دو خلبان خشمگین خط هوایی چین متحد (سی یو ای) امروز به گونه ای با هم در اتاق انتظار خلبانان درگیر شدند که بناچار پرواز برنامه ریزی شده این خط، مختل و در نهایت متوقف شد.
این گزارش بدون اشاره به شماره و مسیر پروازی و تعداد مسافران پرواز مورد نظر، افزود: کلیت این حادثه زمانی جلب توجه کرد که شرکت هواپیمایی کشوری چین مجبور شد برای این اقدام غیر متعارف خلبانان، سی یو ای را جریمه، 10 درصد از سهیمه پروازهای ملی آن را قطع و مسیرهای پروازی جدید آن را نیز لغو کند.
این درحالی است که دفتر سی یو ای برای کاستن از نگرانی مسافران همیشگی خود، یک سوء تفاهم جزیی را موجب بروز درگیری فیزیکی خلبانان این خط اعلام کرد و از تعلیق خلبانان متخلف به مدت شش ماه خبر داد.
شینهوا از حادثه امروز به عنوان بعد جدید بحران هواپیمایی چین نام برد و افزود: از آنجایی که درگیری های همیشگی برخی مسافران خشمگین و یا مست چینی با خلبانان و خدمه هواپیماها در ماه های اخیر افزایش داشته، دولت چین تصمیم گرفته است برای جلب رضایت مشتریان داخلی و بین المللی از نظامیان برای کنترل همه مراحل پروازی استفاده کند.
شایان ذکر است، در ژانویه سال جاری میلادی(بهمن 1393) پلیس چین 25 تن از مسافران عصبانی یک خط هوایی این کشور را که به دلیل تاخیر پرواز با زور وارد کابین خلبانان شده بودند را دستگیر کرد.
در سال 2010 نیز سازمان هواپیمایی چین مسولان شرکت هواپیمایی هنان این کشور را به سبب تخلفات انسانی و پافشاری خلبان این خط برای فرود غیرمنطقی بر باند فرودگاهی که به شدت مه گرفته بود به تحمل سه سال زندان محکوم کرد.
این حادثه هوایی منجر به مرگ 44 تن شد .
به گزارش ایرنا، افزایش نزاع و درگیری در پروازهای شرکتهای هواپیمایی در چین موجب شد تا دولت این کشور حتی با تهیه یک فهرست سیاه، مسافران هنجارشکن را از سفر هوایی محروم کند.
سازمان ملی هوانوردی چین در چهارم خرداد امسال اعلام کرده بود که در پی افزایش درگیری و نزاع در هنگام پروازهای مسافری چند ماه اخیر در این کشور، دولت به منظور افزایش ایمنی پروازهای هواپیمایی، فهرست سیاهی از مسافران قانون شکن را تهیه کرده است تا آنها نتوانند تا مدتی معین از خطوط هوایی این کشور استفاده کنند.
در موردی دیگر، پلیس چین، ۲۵ مسافر یک پرواز را به دلیل مشاجره با خدمه پرواز و باز کردن خروجی ها اضطراری هواپیما، دستگیر کرده بود.
این افراد نیز به دلیل تاخیر در حرکت هواپیما با خدمه پرواز درگیر شده بودند.
با این حال موسسه مدیریت هوانوردی چین اعلام کرد تعیین مجازات برای این افراد و مدت زمان قرار گرفتن آنها در فهرست سیاه باید با حضور مقامات دولتی، نمایندگان شرکت های هواپیمایی و کارشناسان حقوقی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :