آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1394/03/23 00:00

تجلیل از خلبان بازمانده حمله میگ های شوروی 1342

سازمان نقشه برداری کشور طی مراسمی از کاپیتان دادستان، مؤسس اداره پرواز و نخستین خلبان سازمان نقشه برداری کشور و جمعی از خلبانان و ناوبران پیشکسوت سازمان تجلیل کرد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که با حضور دکتر آزموده اردلان، رئیس سازمان نقشه برداری کشور و مسوولان اداره پرواز سازمان برگزار شد از کاپیتان کامبیز دادستان، مؤسس و رئیس اداره پرواز و اولین خلبان سازمان نقشه برداری کشور و نیز مهندس دل افکاران و اللهیاری از خلبانان و ناوبران آن دوره تجلیل شد.
وی پس از گذشت چند ماه از دوره درمان، مجدداً به فعالیت خود در بخش پرواز سازمان نقشه برداری کشور ادامه داد و در سال 1355 به عنوان مدیر عامل شرکت ایر تاکسی (هواپیمایی آسمان) منصوب شد و پیش از انقلاب به درجه بازنشستگی نائل آمد.

خلبان دادستان، سال 1338 در سازمان نقشه برداری کشور استخدام شد و اداره پرواز را در این مجموعه با حضور پنج خلبان و مهندس نقشه بردار دیگر تأسیس کرد.

در سال 1342 حین عکسبرداری پوششی از منطقه دره گز در شمال استان خراسان، هواپیمای ایروکوماندور سازمان نقشه برداری کشور به دلیل عدم هماهنگی مرزی ایران و شوروی، مورد حمله و تیراندازی سه فروند میگ شکاری شوروی قرار گرفت که با اصابت گلوله و آتش گرفتن هواپیمای سازمان نقشه برداری کشور، دو تن از سرنشینان آن به نام حسین سالاری و امان الله ابراهیمی به شهادت رسیدند و خلبان دادستان نیز دچار 85 درصد سوختگی شد.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :