آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1394/03/25 00:00

ورود جنگنده های استرالیا برفراز سوریه

به گزارش ایرنا، ماموریت نیروی هوایی استرالیا در آسمان سوریه در حالی آغاز شده است که سفیران ایران و روسیه در استرالیا تاکید کرده اند این عملیات نباید دولت قانونی 'بشار اسد' را مورد هدف قرار دهد.
استرالیا هفته گذشته تاکید کرد عملیات هوایی این کشور در عراق برای مقابله با تروریست های داعش به بخش هایی از سوریه نیز گسترش می یابد.
به نوشته تارنمای 'ای.بی.سی' ، ابوت گفت: 'هواپیماهای ما در حال حاضر در حال پرواز بر روی هدف های تروریستی در داخل سوریه و عراق هستند'.
استرالیا در بیانیه ای اعلام کرد دو فروند هواپیمای اف- 18 سوپر هورنت، یک فروند هواپیمای سوخت رسان و هواپیما کنترل از راه دور در ترکیب ماموریت استرالیا حضور دارند، اما تاکنون شلیکی صورت نگرفته است.
'استو بلینگهام' فرمانده نیروی هوایی استرالیا، گفت که این هواپیما نقاط مورد علاقه فعالیت دشمن در شرق سوریه را مورد جستجو قرار داده و گزارش را به مرکز عملیات هوایی ائتلاف انتقال دادند.
نخست وزیر استرالیا هفته گذشته تاکید کرد: هواپیماهای ما داعش را هدف قرار می دهند نه دولت اسد را'.
وی گفته بود' از بین بردن این فرقه مرگ، ضروری و به نفع منافع ملی استرالیا است. این نه تنها برای پایان بحران انسانی در خاورمیانه، بلکه برای پایان تهدید استرالیا و جهان است.'
'عبدالحسین وهاجی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در استرالیا نیز روز گذشته سوریه را تنها خاکریز مقابل گروه تروریستی داعش دانست و به استرالیا و متحدانش در تلاش برای سرنگون کردن دولت قانونی بشار اسد رییس جمهور سوریه هشدار داد.
وی گفت: هر نوع ائتلاف بین المللی که قصد سرنگونی بشار اسد را داشته باشد حرکت در تاریکی است و شرایط موجود را بدتر می کند.
وهاجی البته اقدام استرالیا در پیوستن به حملات هوایی علیه داعش در سوریه را مثبت خواند و گفت: تا جایی که این فعالیت علیه گروه تروریستی داعش است، من فکر می کنم اقدام مثبتی باشد.
سفیر روسیه در استرالیا نیز با انتقاد از کانبرا برای دادن مجوز به نیروی هوایی به منظور بمباران سوریه، هشدار داد در صورت سقوط دولت قانونی بشار اسد، گروه تروریستی داعش قدرت می گیرد.
استرالیا روز چهارشنبه گذشته بدنبال درخواست 'باراک اوباما' رئیس جمهور آمریکا، شرکت این کشور در حملات هوایی در سوریه را پذیرفت، اما تاکید کرد که این حملات علیه داعش انجام می شود و اماکن دولت سوریه هدف نیست.
اما 'کوین اندروز' وزیر دفاع استرالیا اعلام کرد غرب نیازمند استراتژی مشترک برای منطقه خاورمیانه است و استرالیا در افزایش تلاش ها برای یافتن راهکار سیاسی به منظور سرنگونی بشار اسد با آمریکا و انگلیس همراه می شود.
این سخنان نشان می دهد سیاست دولت استرالیا در مورد حضور نظامی در آسمان سوریه شفاف نیست و یا تضادهایی بین سیاسیون این کشور در این مورد وجود دارد.
'ریچارد دی ناتاله' رهبر حزب سبز استرالیا نیز با انتقاد از حضور بدون برنامه استرالیا در حملات در سوریه، گفت: این امر باعث می شود ما بیشتر درگیر تلفات افراد، مردان، زنان و کودکان به عنوان نتیجه یک تعامل شویم.
این مخالف حضور استرالیا در بمباران سوریه خطاب به دولتمردان این کشور، گفت: هنگامی که شما برنامه مشخص ندارید، زمانی که استراتژی خروج روشنی ندارید، هنگامی که شما نمی دانید چه پیروزی به دست می آورید، پس این چه کاری است شما انجام می دهید. استرالیا به یک درگیری وارد می شود که هیچ پایان روشنی ندارد.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :