آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1394/10/04 13:52

آلودگی شدید هوا پرواز پکن - تهران را زمین گیر کرد

به گزارش ایرنا، آلودگی سنگین همراه با مه غلیط سمی که مدتی است شهرهای بزرگ چین بویژه پایتخت را در خود فرو برده، این روزها شدت بیشتری گرفته و مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است.
حجم گسترده آلاینده های هوا که به صورت مه سنگین در ارتفاع بسیار پایین قرار گرفته، طی دیشب و امروز (جمعه) صدها پرواز را در شهر پکن لغو کرد که پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان یکی از پروازهای خروجی با تاخیر 10 ساعته همچنان منتظر اجازه پرواز به سمت تهران است. 
«بهروز سعادتی»، مدیر دفتر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در پکن امروز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن تائید این مطلب اظهار داشت: در حالی که طبق برنامه پروازی، قرار بود پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی در ساعت 10 دقیقه بامداد پکن را ترک کند، ما با تکمیل زودهنگام امور مربوط به پرواز، در ساعت 11 و 45 دقیقه برای ترک پکن اعلام آمادگی کردیم که این موضوع با مخالفت مسئولان فرودگاه مواجه شد.
وی علت مخالفت با پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران را مه سنگین در اثر آلودگی هوا و کاهش شدید میدان دید عنوان کرد و افزود: به رغم اعلام آمادگی ما برای انجام پرواز، متاسفانه مسئولان فرودگاه به دلیل مه شدید در مرحله نخست انتظار 2 ساعته و سپس 4 ساعته را از ما مطالبه کرده و نهایتا اعلام کردند که پرواز باید بعد از ساعت 8 صبح انجام شود.
مسئول ایران ایر در پکن همچنین گفت: آنگونه که به ما اعلام شده شب گذشته و به واسطه مشکل آلودگی شدید هوا به غیر از پرواز «ایران ایر» بیش از 500 پرواز ورودی و خروجی دیگر فرودگاه بین المللی پکن لغو شده یا با تاخیر مواجه بوده است.
«سعادتی» در خصوص علت فنی این موضوع نیز اظهار داشت: به لحاظ حرفه ای برای پرواز هواپیما و بلند شدن از زمین حداقل میدان دید تا 400 متر برای خلبان ضروری است که این مسئله به جهت آلودگی هوا در فرودگاه پکن به 50 متر تقلیل یافته و این مسئله باعث شده که دست اندرکاران ایمنی پرواز در فرودگاه پکن چنین تصمیمی اتخاذ کنند.
وی در عین حال ابراز امیدواری که پرواز «ایران ایر» از پکن به مقصد تهران به زودی و به محض اخذ مجوز از برج مراقبت به زودی و در ساعات پیش رو انجام شود.
پس از آنکه چند روز پیش از جانب مسئولان شهر پکن پایتخت چین برای آب و هوای این کلانشهر وضعیت قرمز آلودگی اعلام شد، اینک بسیاری از شهرهای شمالی این کشور نیز با ورود یک جبهه هوای آلوده و سمی، وضعیت هشدار قرمز و خطرناک دریافت کرده اند.
در حال حاضر سطح هشدار رسمی آلودگی هوا در شهر پکن، نارنجی و میزان غلظت ذرات آلاینده موسوم به «پی.ام 2.5» به بیش از 600 میکروگرم در هر متر مکعب رسیده است.
در حالی که موضوع آلودگی هوای شهر پکن به ایجاد حواشی از جمله گرم شدن بی سابقه بازار فروش ماسک های ضد آلودگی و دستگاه های تصفیه هوای فضاهای بسته منجر شده، رویکرد دوگانه و انتشار آمارهای بعضا تناقض آمیز مراجع دولتی با انتقاد افکار عمومی این کشور در فضاهای مجازی مواجه شده است.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :