آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1394/10/07 19:07

نقشه های هوانوردی یکپارچه تهیه شد

«سعید اکبری» دوشنبه در مراسم رونمایی نقشه های صنعت هوانوردی کشور افزود: نقشه های هوایی ایران در سال های گذشته به دست آمریکایی ها تهیه شده بود و این نقشه ها برای برخی از پروازهای هوایی خطر بالقوه ای محسوب می شد.
به گفته او، همه نقشه هایی که بر اساس اطلاعات به روز توپوگرافی و هوانوردی به دست متخصصان داخلی تهیه شده است ایمنی قابل توجهی را برای هدایت پروازهای هوایی در آسمان کشور تامین می کند و به تایید سازمان هواپیمایی کشوری رسیده است.

** ایکائو، فقدان نقشه های به روز هوایی را برای ایران ثبت می کرد
مدیر اطلاعات هوانوردی شرکت فرودگاه های کشور در این مراسم گفت: فقدان نقشه های به روز هوایی سال ها در دفتر منطقه ای خاورمیانه سازمان بین المللی هوانوردی کشوری (ایکائو) برای ایران ثبت می شد زیرا بر پایه مقررات بین المللی تهیه نقشه های هوایی و به روزرسانی آن از الزامات صنعت هوانوردی در جهان است.
«اصغر داورزنی» افزود: در این نقشه ها همه اطلاعات هوانوردی مورد نیاز به خوبی مشخص شده است. برای نمونه فقط اطراف فرودگاه مهرآباد اطلاعات 25 هزار مانع نیم متری جمع آوری شد و در این نقشه ها ملاک قرار گرفت.
این مقام مسئول اضافه کرد: با تلاش متخصصان داخلی برای نخستین بار در این نقشه ها اطلاعات همه راه های هوایی ایران با مشخصات جغرافیایی، فرکانس دستگاه های ناوبری و مشخصات منافذ نظامی ثبت شده است.
وی گفت: ارائه نرم افزار نمایشی انواع نقشه های هوانوردی روی تبلت ها و سامانه های کامپیوتری هوشمند در دنیا بسیار رایج شده است و متخصصان شرکت فرودگاه های کشور با سه فرمت نرم افزاری بجز سیستم اپل می توانند این نرم افزارها را به صورت دیجیتالی و یکپارچه در تبلت ها و کامپیوترها استفاده کنند.
داورزنی تاکید کرد: هواپیماها و واحدهای کنترل ترافیک هوایی همواره از داده های الکترونیکی به صورت گسترده استفاده می کنند تا همه پروازهای هوایی با کسب اطلاعات مورد نیاز خود به طور الکترونیکی با ایمنی کامل به مقصد برسند.
به گفته او، ایجاد یک نظام یکپارچه برای تامین امنیت پروازهای هوایی بسیار ضروری است زیرا در این رویکرد مدیریت اطلاعات هوانوردی به عنوان پایه عملیات پروازهای هوایی استفاده می شود.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :