آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1394/10/09 06:17

کارگروه بررسی امریه های صلاحیت پروازی تشکیل شد

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری از تشکیل کارگروه بررسی امریه های صلاحیت پروازی خبرداد.
 
به گزارش تین نیوز از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، محمد جواد تقوایی اظهارداشت: به دلیل ضرورت بررسی امریه های صادره با لحاظ شرایط محیطی و محاطی و با هدف یافتن روش های متناسب با وضعیت بهره برداری، کارگروه "بررسی امریه های صلاحیت پروازی" متشکل از تعدادی از کارشناسان سازمان، متخصصان صنعت و نخبگان دانشگاهی، ایجاد شد.
 
وی افزود: امریه های صلاحیت پروازی (Airworthiness Directive)، دستوراتی هستند که از سوی سازمان های هواپیمایی کشورهای مختلف عضو ایکائو به منظور استمرار و یا ارتقا صلاحیت پروازی وسایل پرنده صادر می شود و اجرای این دستورات پس از تایید، توسط سازمان هواپیمایی کشور مربوطه، الزامی خواهد بود.
 
تقوایی پایش روند رشد و تغییرات تکنولوژی در صنعت هوانوردی را از دیگر وظایف کارگروه مذکور برشمرد و گفت: کارگروه بررسی امریه های صلاحیت پروازی موظف است با مطالعه آنها، پیشنهادات مناسب جهت برنامه ریزی و ایجاد زمینه های لازم در صنعت به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه کند که در این رابطه می توان به مباحثی همچون PBN, FANS اشاره کرد.
 
معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری افزود: همچنین در مواردی که با عدم پشتیبانی خدمات یا اطلاعات از طرف کارخانه سازنده رو به رو هستیم این کارگروه می تواند روش های جایگزین پیشنهاد دهد.
 
وی ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری ایران تاکنون با توجه به شرایط و امکانات موجود، امریه های صلاحیت پروازی را به صرف اینکه از طرف سازمان هواپیمایی کشوری سازنده هواپیما صادر می شده است می پذیرفت که این رویه در برخی موارد به تامل و بررسی بیشتری نیاز دارد.
 
تقوایی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری نیز به منظور حمایت و پیشتیبانی از اهداف سازمان و رسالت استانداردسازی و نظارت مستمر بر فعالیت شرکت های هواپیمایی و با توجه به شرح وظایف مندرج در سند 9760 ایکائو، ارزیابی و بررسی امریه های صلاحیت پروازی مورد بحث از طرف صنعت و شرکت های هواپیمایی را در دستور کار قرار می دهد و البته با توجه به بازخوردهای دریافتی از صنعت و پایش اطلاعات و آمار حاصله نسبت به مواردی که نیاز به صدور امریه صلاحیت پروازی جهت ارتقای ایمنی داشته باشد، اقدام خواهد کرد.
 
معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به نقش راهبری و تصمیم گیری کارگروه مذکور افزود: تیم کارشناسی بررسی امریه های صلاحیت پروازی ضمن بررسی های تخصصی و کارشناسی هرگونه پیشنهاد و یا روش جایگزین مناسب را به سازمان ارائه خواهند کرد که به طور حتم با استفاده از نظرات و پیشنهادات کارشناسی کارگروه مذکور بهره برداری از ناوگان موجود افزایش خواهد یافت و از زمین گیر شدن ناوگان جلوگیری خواهد شد.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :