آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1394/10/09 06:30

ایران در عرصه امنیت پرواز دارای یک صنعت است

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه حفاظت و امنیت پرواز های مسافربری دارای یک صنعت شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در جلسه‌ای که به مناسبت سالروز فرمان امام (ره) مبنی بر استقرار سپاه پاسداران در فرودگاه‌های کشور به منظور تامین امنیت پروازها تشکیل شد اظهار کرد: امنیت و تامین امنیت یک مسئولیت بسیار مهم و یکی از نیاز های اولیه جوامع بشری بوده و هر حکومتی یکی از وظایف مهم خود را تامین امنیت برای شهروندان و مردم می داند.

رئیس کل دادگستری استان گفت: امنیت مهمترین زیرساخت برای توسعه و تعالی هر جامعه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به تعاریف امنیت افزود: امنیت تعریف‌های فراوانی دارد، امنیت اجتماعی، اقتصادی، روانی و غیره که هر کدام در جای خود معنای خاص خود را دارد.

حمیدی با تاکید بر اینکه وظیفه حاکمیت تأمین امنیت است، گفت: امنیت زیرساخت مهمی برای توسعه جامعه است که اگر امنیت نباشد جامعه نمی تواند رشد پیدا کند و مردم در جامعه دچار ترس و خوف می شوند.

وی ادامه داد: در شرایط ترس و خوف نمی‌شود برای جامعه برنامه ریزی کرد. امروز می بینید وجه اشتراک تمام حکومت ها تامین امنیت است.

وی گفت: هیچ حکومتی نمی تواند از بحث امنیت غافل باشد و در نظامی که مبنای دینی و اسلامی دارد بحث تامین امنیت وظیفه دینی، تشکیلاتی و حکومتی نیست، بلکه وظیفه و تکلیف شرعی و خدایی است.

حمیدی با اشاره به آیات و روایت قرآن کریم گفت: در فرهنگ دینی ما توجه بسیار زیادی به بحث امنیت شده است و یکی از خواسته های پیامبران تامین امنیت برای قوم و امت‌شان بوده و تلاش داشته‌اند که امنیت را برای قوم خود فراهم کنند.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه نا امنی عاملی برای امتحان انسان هاست گفت: هر فردی در نظام اسلامی برای تامین امنیت مردم تلاش می‌کند، تلاش مقدسی انجام داده و مورد توجه اسلام و خداوند متعال و نوعی عبادت است.

وی گفت: حضرت امام (ره) با صدور فرمان تامین امنیت پروازها به سپاه پاسداران دشمن را خلاء سلاح کردند و امروز اقدام درخشان و خوبی را سپاه در کنار دیگر ماموریت های نظام انجام داده است.

حمیدی تصریح کرد: سپاه به خوبی از عهده این ماموریت برآمد، به گونه‌ای که با توجه به تمام توطئه‌های دشمن یک مورد ربایش هواپیما نیز در کشور نداشته‌ایم.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: امنیت دارای ارزش و اعتبار است. اقدامی که سپاه در راستای تامین امنیت صنعت هواپیمایی در فرودگاه ها انجام می دهد کار بسیار ارزشمندی است.

حمیدی با بیان اینکه در هر عرصه‌ای که امنیت برقرار می شود دارای ارزش و اعتبار در نزد پرودگار است، گفت: سپاه با اقدامات خود از اعتبار نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کرد و امروز نظام جمهوری اسلامی در عرصه حفاظت و امنیت پروازهای مسافربری دارای یک صنعت شده که افتخار نظام مقدس جمهوری است که بسیاری از کشورها دست نیاز به سمت ایران دراز کرده تا از تجربیات ایران استفاده کنند.

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: کشورهایی که در بحث امنیت ادعا دارند هواپیماربایی در آنجا وجود دارد، اما در نظام جمهوری اسلامی علی‌رغم همه دشمنی‌ها دشمن موفق نشده اقدامی کند که نشان دهنده عمق وظیفه‌شناسی همکاران سپاهی است به ویژه در سیستان و بلوچستان که تحرکات گروهک‌های ترویستی در آن جریان دارد هوشیاری و وظیفه‌شناسی باعث شده ما مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.

وی گفت: دشمن تلاش دارند از طریق تحریم صنعت هواپیمایی نگرانی هایی وجود آورد که نظام جمهوری اسلامی با تلاشی که انجام می دهند همیشه سربلند هستند و امروز می تواند تواند تجربیات خود را به دنیا ارائه دهد.


نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :