آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1394/10/11 19:03

نصب نخستین واک‌وی فرودگاهی ترمینال پروازهای داخلی در فرودگاه مشهد

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی از نصب نخستین دستگاه واک وی فرودگاهی (انتقال خودکار مسافر) در ترمینال پروازهای داخلی فرودگاه بین المللی مشهد خبر داد و گفت: اجرای خدمت رسانی به مسافران یکی از اولویت‌های شرکت فرودگاه‌های کشور و به تبع آن فرودگاه بین‌المللی مشهد است.
 
محمدباقر قاسم زاده با اشاره به بهره برداری از نخستین دستگاه انتقال خودکار مسافر(WALK WAY) در ترمینال فرودگاه بین المللی مشهد اظهار کرد: دستگاه واک وی برای این فرودگاه از حدود ۶ سال پیش خریداری شده بود اما به دلیل اینکه ترمینال مسافری فرودگاه در شرایط بازسازی قرار داشت زمینه نصب آن با تاخیر مواجه شد اما در راستای اجرای طرح خدمت رسانی به مسافران یک دستگاه انتقال خودکار مسافران در ترمینال مسافری این فرودگاه در شب میلاد حضرت محمد(ره) و تولد امام جعفرصادق (ع) بهره برداری شد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه مساحت ترمینال فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد گسترده است و مسافران زیادی به ویژه در ایام پیک سفرها از طریق این فرودگاه اعزام و پذیرش می شوند برای تسهیل عبور و مرور مسافران در سطح ترمینال اقدام به نصب این دستگاه شد.

قاسم زاده اظهار کرد: این دستگاه برای مسافران ورودی به فرودگاه بین المللی مشهد است به طوریکه مسافرانی که وارد ترمینال می شوند بعد از تحویل بار می توانند با استفاده از واک وی به سمت درب خروج ترمینال هدایت شوند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه ارائه خدمت به مسافران یکی از اولویت های شرکت فرودگاه های کشور و به تبع آن فرودگاه بین المللی مشهد خواهد بود افزود: برای نصب یک دستگاه واک وی دیگر در داخل ترمینال فرودگاه برنامه ریزی شده است که در صورت امکان تا پایان سال نصب خواهد شد.

وی با بیان اینکه دستگاه واک وی فرودگاهی در گذشته در فرودگاه بین المللی امام (ره) به عنوان فرودگاه صرفا دارای پروازهای خارجی نصب شده است، افزود: این دستگاه برای نخستین بار در بین فرودگاه هایی که پروازهای داخلی انجام می دهند در فرودگاه بین المللی مشهد نصب شده است.
قاسم زاده طول دستگاه واک وی فرودگاه بین المللی مشهد را ۲۸ متر عنوان کرد و افزود: احتمالا دستگاه واک وی بعدی با طول ۴۲ متر در داخل ترمینال نصب خواهد شد تا مسافران برای طی طریق در طول ترمینال بتوانند به راحتی تردد کنند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی با اشاره به این نکته که دستگاه واک وی ترمینال فرودگاه بین المللی مشهد در مدت فقط یک ماه نصب و راه اندازی شد، افزود: علاوه بر نصب دستگاه واک وی در داخل ترمینال، در نظر داریم یک دستگاه واک وی نیز در خارج از ترمینال برای تردد مسافران نصب شود.

 فرودگاه بین المللی مشهد با اعزام و پذیرش سالانه حدود ۸ میلیون مسافر بعد از فرودگاه مهرآباد پرترددترین فرودگاه کشور است.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :