آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1394/10/11 21:56

افزایش پروازهای عبوری از آسمان ایران در آستانه سال نو میلاد

مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: با فرا رسیدن تعطیلات سال نو میلادی و افزایش سفرهای شهروندان کشورهای اروپایی و آمریکایی برای گذراندن تعطیلات در سواحل خلیج فارس و کشورهای آسیای جنوب شرقی٬ حجم درخواست‌های شرکت‌های هواپیمایی برای عبور از آسمان ایران افزایش یافته است.
 
ابراهیم مرادی از آماده‌باش کنترلرهای ترافیک هوایی مرکز کنترل فضای کشور خبر داد و گفت: با فرا رسیدن تعطیلات سال نو میلادی و افزایش سفرهای شهروندان کشورهای اروپایی و آمریکایی جهت گذراندن تعطیلات در سواحل خلیج فارس و کشورهای آسیای جنوب شرقی حجم درخواست‌های شرکت‌های هواپیمایی به جهت عبور از فضای جمهوری اسلامی ایران افزایش یافته است.

وی ادامه داد: براساس تمهیدات هرسال کنترلرهای مرکز کنترل فضای کشور با آماده باش کامل به ارائه خدمات ایمن راداری مبتنی براستانداردهای بین المللی برای مدیریت پروازهای عبوری از فضای کشور می‌پردازند و موجبات تسهیل و تسریع در سفرهای هوایی را فرهم می‌آورند.

مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه در آذرماه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد پروازهای عبوری پنج درصد افزایش داشته است گفت: البته این رشد موقتی و مرتبط با ایام تعطیلات سال جدید میلادی است.

آموزش ۹۰ کنترل مراقبت پرواز سوریه در ایران
وی در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه ایران در حوزه آموزش مراقبت پرواز به استانداردهای بین المللی رسیده است گفت: در همین راستا مدیرکل مراقبت سوریه از بین چند آکادمی هوانوردی بین المللی ایران را برای آموزش به کنترلرهای کشور خود انتخاب کرده است.

مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه‌های کشور افزود: طی بازه زمانی دو ماهه تعداد ۹۰ نفر کنترلر مراقبت پرواز طی ۱۰ گروه ۹ نفره جهت گذراندن دوره‌های بازآموزی برج و رادار مرکز کنترل از سوریه با حضور در ایران، تحت آموزش اساتید ایرانی به فراگیری محتوای آموزشی مرتبط با دوره مربوطه قرار گرفتند.
مرادی با اشاره به اتمام دوره‌های بازآموزی برج و مرکز کنترل کنترلرهای ترافیک هوایی سوریه افزود: مدیرکل مراقبت پرواز سوریه و مدیرکل آموزش سازمان هواپیمایی سوریه که هر دو کنترلر مراقبت پرواز نیز بودند به عنوان فراگیر در این دوره‌ها شرکت کردند.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :