آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1394/10/13 11:24

ایجاد رقابتی جدید در خاورمیانه با رونق صنعت هوایی ایران

یک پایگاه خبری عربی طی گزارشی نوشت: با لغو تحریم‌های صنعت هوایی ایران و رونق این بخش، شرکت‌های حمل و نقل هوایی بزرگ خاورمیانه با کاهش مسافر و فشار مواجه می‌شوند و رقابت جدیدی در این منطقه دارای ترافیک بین‌المللی شکل می‌گیرد.
 
 پایگاه خبری گالف نیوز طی گزارشی در مورد رشد صنعت هوایی ایران پس از لغو تحریم‌ها نوشت: برداشته شدن تحریم‌های اقتصادی ایران در سال جاری، بر شرکت‌های حمل و نقل هوایی بزرگ خاورمیانه فشار وارد خواهد کرد چراکه رقابت جدیدی برای این شرکت‌ها در این منطقه با ترافیک بین‌المللی ایجاد می‌شود.

بر اساس این گزارش، برداشته شدن تحریم‌های ایران به این معنا خواهد بود که محدودیت‌های این کشور در صنعت هوانوردی که به دهه 1970 بازمی‌گردد از بین خواهد رفت و شرکت‌های حمل و نقل آن اجازه خواهند یافت تا مستقیما هواپیماهای جدید از  بوئینگ آمریکا و ایرباس اروپا خریداری کنند.
ادیسون شونلند موسس و شریک «ایراینسایت» در این‌باره گفت: «اگر تحریم‌ها برداشته شود، ایران از خرید هواپیما سرخوش می‌شود.»

به دنبال توافق هسته‌ای، مقامات ایران برای فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشتری پیدا کردند که با لغو تحریم‌ها افزایش خواهد یافت از جمله می توان به خرید 400 هواپیما طی 10 سال اشاره کرد.
به نوشته این گزارش، در طول تحریم‌ها، خطوط هواپیمایی ایران قادر نبودند تا از تولیدکنندگان غربی هواپیمای جدید بخرند. در عوض یک سیستم پیچیده از دلالان و خریداران در سایه مورد استفاده قرار می‌گرفتند اما باز هم تنها می‌توانستند هواپیماهای دست دوم بخرند و شرکت های حمل و نقل ایران اغلب در مورد تامین قطعات یدکی با مشکل مواجه می‌شدند.

انتظار می‌رود، تمامی این مشکلات زمانی‌که تحریم‌ها برداشته شود، تغییر کند و ایران با جمعیت 80 میلیونی که از نظر اقتصادی محدود شده بود، یکی از بازارهای مهم اما منزوی شده است.

این امر به معنای رقابت جدید برای امارات، خطوط هوایی اتحاد و خطوط هوایی قطر است؛ شرکت‌هایی که به قطب‌های بزرگ بین‌المللی در خاورمیانه تبدیل شده‌اند و مسافران از سراسر جهان از آنها برای سفر میان شرق و غرب استفاده می‌کنند.

شونلند افزود: «ترافیکی که میان این 3 قطب بزرگ پخش شده است به علت جانشین شدن خدمات مستقیم، کاهش خواهد یافت. این سه احتمالا با کاهش چشمگیر در تعداد مسافر روبرو خواهند شد.»

وی افزود: «اما شرکت‌های کوچک با خسارت بیشتری مواجه می‌شوند چراکه پروازهای ناگهانی منطقه‌ای ایرانی‌ها پایان می‌یابد.»

تحلیلگران موافقند که ایران در سال 2016 یک بازار رشد خواهد بود اما با وجود صدها سفارش معوق از تولیدکنندگان بزرگ (هواپیما) شرکت‌های حمل و نقل هوایی ایران احتمالا در آینده نزدیک هواپیما اجاره خواهد کرد.

اما شرکت‌های حمل و نقل خاورمیانه چگونه با ایران مقابله خواهند کرد؟ شونلند معتقد است، «تعدادی خرید هواپیما» صورت خواهد گرفت و «دیگر شرکت‌ها نیز مجبورند کابین‌های خود را تعمیر کنند» تا مسافران جدید را حفظ و جذب کنند.

ویل هورتون تحلیلگر مرکز هوانوردی گفت: شرکت‌های حمل و نقل هوایی حاشیه خلیج فارس نیازمند هوشیاری در مورد بازارهایی نظیر ایران، هند و عراق هستند. «بازارهای اصلی شرکت‌های حمل و نقل هوایی حاشیه خلیج فارس در حال بیدار شدن و به دنبال پس گرفتن ابتکار عمل هستند.»
با این حال، وی با استثنا کردن ایران خاطرنشان کرد دیگر بازارهای اصلی گاهی از تغییرات قابل توجه دور هستند.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :