آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1394/10/14 19:50

پوشش بیمه ای «شکست ماشین آلات هواپیما» برقرار شد

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی بیمه ایران، «حمیدرضا کاوه» درجریان پرداخت خسارت 16 میلیارد و770 میلیون ریالی این مجموعه به یک شرکت هواپیمایی بابت خسارت وارده به موتور یک فروند هواپیما MD-83، گفت: پیش از این بیمه نامه، شکست ماشین آلات درایران پوشش بیمه ای نداشت و بیمه ایران برای نخستین بار آن را با هدف بهره مندی بیمه گذاران خود، آماده و در اختیار آنان قرار داد.
وی با بیان اینکه امسال این هفتمین خسارت پرداختی بزرگ شرکت بابت سوانح هوایی است، افزود: این هواپیما به هنگام پرواز در مسیر تهران به ازمیر در ترکیه دچار سانحه شد و از آنجا که دارای بیمه نامه شکست ماشین آلات نزد بیمه ایران بود، خسارت وارده را در محل به مسئولان شرکت هواپیمایی پرداخت کردیم.
مدیر بیمه های کشتی و هواپیما با یادآوری اینکه در این سانحه به موتور هواپیما خسارت کلی وارد شد، اضافه کرد: براساس مدارک و مستندات پرونده و همچنین نظر کارشناسان فنی داخلی و خارجی، تعمیرات روی موتور آسیب دیده غیراقتصادی اعلام شد؛ بررسی های فنی درباره میزان خسارت وارده با درنظر قراردادن استهلاک های آن و پس ازاعمال کسورات مندرج در بیمه نامه، 16 و میلیارد و 770 میلیون ریال به عنوان مبلغ خالص خسارت محاسبه و پس از طی مراحل تکمیل پرونده، به بیمه گذار پرداخت شد.
وی در توضیح ماهیت پوشش بیمه شکست ماشین آلات موتورهای هواپیما نیز گفت: این نوع بیمه ای براساس استانداردهای بین المللی بوده و از گستردگی زیادی در بخش بیمه اموال و مسئولیت برخوردار است.
به گفته وی، این بیمه نامه، خسارت ناشی از شکست مکانیکی و جدا شدن قطعه ای از موتور که منجر به آسیب دیدگی سایر قسمت ها می شود را تحت پوشش قرار می دهد وهم اکنون همه شرکت های هواپیمایی داخلی نسبت به دریافت این خدمت اعلام نیاز کردند.
وی درباره روند رسیدگی به پرونده خسارت مربوط به نوع این بیمه نامه ها نیز گفت: روند رسیدگی به خسارت این پرونده ها مستلزم جداسازی موتور از هواپیما، انجام آزمایش های خاص، بازکردن موتور از هواپیما و تفکیک هزینه ها به دو بخش بیمه ای و غیر بیمه ای است؛ از این رو تعیین تکلیف این گونه پرونده ها نسبت به سایر پرونده های خسارتی در بیمه هواپیما کمی طولانی تر است.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :