آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/02/14 08:06

ناسا به چگونگی ایجاد الگوهای سطح ماه پی برد

ناسا در مطالعه‌ای جدید سرنخ‌هایی درباره چگونگی ایجاد الگوهای تیره و روشن رمزآلودی که پس از صدها سال در سطح کره ماه کشف شده‌اند، بدست آورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان و به نقل از زی نیوز، جان کلر از مرکز هوا فضای گادارد ناسا در گرینلند واقع در مریلند، گفت: این الگوها که آنها را چرخش قمری می‌خوانیم، سطح کره ماه را رنگ‌آمیزی کرده‌اند.

وی در ادامه ‌افزود: این الگوها منحصر به فرد هستند و تنها آنها را در ماه مشاهده کرده‌ایم و از زمان اکتشاف آنها مانند یک راز باقی مانده‌اند.

کلر دانشمند پروژه در ماموریت مدارگرد شناسایی ماه ناسا است. در این ماموریت مشاهدات مهمی صورت می‌گیرد. ممکن است چرخش‌های قمری انبوه بوده و در یک گروه نمایان شوند و یا اینکه به عنوان یک ویژگی منفرد باشند.

در مشاهدات پیشین دو سرنخ قابل توجه درباره شکل‌گیری این الگوها بدست آمد: اول اینکه، این الگوها در مکانی مشاهده شده‌اند که میدان‌های مغناطیسی باستانی در آنجا وجود داشته است. دوم اینکه، مکان‌های درخشان این الگوها نسبت به مکان‌های اطراف آن‌ها تغییرات آب‌وهوایی کمتری دارند.

شاید این میدان‌های مغناطیسی از سطح ماه در برابر بادهای خورشیدی محافظت می‌کنند.

طبق این مدل جدید، میدان مغناطیسی می‌تواند در برابر وزش بادهای خورشیدی یک میدان الکتریکی قدرتمند ایجاد کند.

صدها ولت پتانسیل الکتریکی قوی می‌تواند ذرات بادهای خورشیدی را منحرف کرده یا از سرعت آنها بکاهد. این موضوع باعث کاهش تاثیر تغییرات آب‌وهوایی در مناطق ذکر شده در اثر جریان بادهای خورشیدی می‌شود که در نتیجه مناطق درخشان مناطقی محافظت‌شده هستند.


تجهیزات خلبانی - کتب هوانوردی - افزودنی شبیه ساز پرواز


نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :