آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/02/14 10:11

راه اندازی پروازهای امارات و ترکیه از فرودگاه یزد

فرودگاه یزد که فعالیت خود را از چهاردهم اردیبهشت‌ماه سال 1347 با راه‌اندازی یک پرواز پستی آغاز کرده بود، اینک به‌عنوان یک فرودگاه بین‌المللی از سیستم‌های مدرن ناوبری و ارتباطی برخوردار است و تنها پارسال نشست و برخاست بیش از 5700 پرواز را در خود ثبت کرده است.

«سعدالله وطن‌خواه» مدیرکل فرودگاه بین‌المللی شهید صدوقی یزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه یزد،‌ با اشاره به ظرفیت فنی این فرودگاه، اظهار می‌کند: هیچ محدودیتی به لحاظ پذیرش نوع هواپیما و زمان نشست و برخاست در فرودگاه شهید صدوقی یزد وجود ندارد.

وی تقویت مسیرهای پروازی فرودگاه یزد را از اقدامات در دستور کار بیان می‌کند و می‌گوید: در طول هفته به‌طور متوسط 120 پرواز مسافربری از یزد به مقاصد تهران،‌ مشهد،‌ کیش،‌ اهواز،‌ شیراز و قشم دایر است.

وطن‌خواه با اشاره به ثبت سالانه بیش از 4600 پرواز داخلی و انجام پروازهای نظامی،‌ آموزشی و تشریفاتی در فرودگاه یزد، عنوان می‌کند: پارسال بیش از 5700 نشست و برخاست هواپیماهای مختلف در فرودگاه بین‌المللی شهید صدوقی یزد ثبت شده است.

وی ایجاد پروازهای دو طرفه به مقاصد ترکیه و دوبی را از برنامه‌های تدوین شده برای این فرودگاه در سال جاری ذکر و خاطرنشان می‌کند: هم‌اکنون به‌طور متوسط چهار پرواز رفت و برگشت خارجی به‌صورت هفتگی از فرودگاه یزد به نجف و بغداد دایر است.

این مسئول با اشاره به تأثیر رفع تحریم‌ها روی هواپیماها و فرودگاه‌های کشور، معتقد است که خرید هواپیماهای جدید،‌ تأمین قطعات پرواز، تجهیز فرودگاه‌ها به سیستم نوین کمک ناوبری،‌ آتش‌نشانی و کنترل‌ از جمله تأثیرات رفع تحریم‌های اقتصادی در حوزه حمل و نقل هوایی استان و کشور خواهد بود.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی شهید صدوقی یزد ایجاد ساختمان سپاه هواپیمایی،‌ ساختمان امنیت، آتش نشانی و مطالعات ساختمان جدید برج مراقبت را از برنامه‌های امسال فرودگاه یزد برمی‌شمارد و اعلام می‌کند: در راستای پیش‌بینی توسعه فرودگاه یزد نیز در سال گذشته 250 هکتار از اراضی دولتی برای ساخت باند دوم فرودگاه شهید صدوقی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به ضرورت نصب سیستم کمک ناوبریILS (سیستم فرود دقیق هواپیما در شرایط نامساعد جوی) در فرودگاه شهید صدوقی یزد، از قرار گرفتن این برنامه در دستور کار این فرودگاه خبر می‌دهد.

وطن‌خواه نیز ارتقای خدمات مسافربری به اقشار مختلف جامعه را از موارد حائز اهمیت در سفرهای هوایی عنوان می‌کند و می‌گوید: توسعه فاز دوم ترمینال فعلی فرودگاه نیز امسال در دستور کار قرار گرفته است.


تجهیزات خلبانی - کتب هوانوردی - افزودنی شبیه ساز پرواز

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :