آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/02/30 06:57

جستجوی برای یافتن هواپیمای ام اچ مالزی به پایان می رسد

'مارتین دولان' رییس کمیته امنیت حمل و نقل هوایی استرالیا احتمال داد از ماه ژوئیه (اواسط تیر ماه) عملیات برای یافتن این پرواز مرموز که دو ایرانی نیز سرنشین آن بودند متوقف شود، 'مگر اینکه شواهد جدید قابل توجهی پدیدار شود'.
وی نگفت که این شواهد جدید قابل توجه چه خواهد بود، هر چند پیداشدن قطعاتی از این هواپیما در سواحل آفریقا طی چند ماه اخیر مورد تایید قرار گرفته و این شواهد باعث شده بود مقامات مالزی و استرالیا تاکید کنند پیداشدن این قطعات نشان می دهد مسیر جستجوها درست بوده است.
حال مقامات استرالیا پس از تایید درست بودن مسیر جستجو، خبر از پایان عملیات پیدا کردن لاشه این هواپیما می دهند که فرضیه هایی در مورد ناپدید شدن مرموز آن مطرح شد.
استرالیا مدیریت تیم بین المللی جستجوی این هواپیما را که اسفند ماه سال 1392 با 239 سرنشین در مسیر کوالالامپور به پکن به طور مرموزی ناپدید شد، بر عهده دارد.
جستجوها در منطقه ای به وسعت 120 هزار کیلومتر در نزدیکی سواحل استرالیا انجام می شود، اما در این منطقه سرنخی از این پرواز بدست نیامده است.
'ای.بی.سی' اعلام کرد قطعات کوچکی از لاشه این بوئینگ در آفریقا پیدا شده است، اما این قطعات به نظر می رسد برای متقاعد کردن دولت فدرال استرالیا به منظور هزینه بیش از 60 میلیون دلاری که تاکنون برای یافتن این هواپیما هزینه کرده است، کافی نیست.
مارتین دولان، گفت که جستجو و پوشش 120 هزار کیلومتر مربع از منطقه در نظرگرفته شده بود و تنها جستجوی 15 هزار کیلومتر مربع باقی مانده است.
رییس کمیته امنیت حمل و نقل هوایی استرالیا البته گفت: در این مرحله من خوشبین هستم بتوانیم هواپیما را در منطقه باقی مانده جستجو پیدا کنیم.
وی در همین حال گفت که خانواده مسافران و سرنشینان این پرواز مرموز را که ناامید می شوند درک می کند.
استرالیا، مالزی و چین عملیات جستجو در این منطقه وسیع و عمیق در آب های جنوب اقیانوس هند در نزدیکی شهر 'پرت' را در بیش از دو سال گذشته انجام داده اند.
نظر کارشناسان و مقامات مالزی، استرالیا و چین بر این است که هواپیما به دلایل نامشخص مسیر خود را از کوالالامپور به پکن، تغییر و در جهت دیگر به سمت استرالیا پرواز و ارتباطش را از دست داده و سقوط کرده است.
این هواپیما دارای 12 خدمه مالزیایی و 227 مسافر بود که 152 نفر چینی، 50 نفر مالزیایی، 20 نفر از کشورهای غربی و دو ایرانی از مسافران آن بودند.
پس از ناپدید شدن این هواپیما فرضیه های مختلفی مطرح شد که این پرواز را در راز و رمز فرو برد و اکنون در صورت پایان عملیات جستجو این راز ورمز بیشتر خواهد شد و اسرارآمیزترین پرونده صنعت هوانوردی جهان خواهد شد.

تجهیزات خلبانی - کتب هوانوردی - افزودنی شبیه ساز پرواز

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :