آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/03/04 12:44

مصر به دنبال جعبه سیاه هواپیمای ایرباس 321

به نقل از رویترز، «هانی جلال» محقق سوانح هوایی مصر روز دوشنبه به تلویزیون «سی بی سی» گفت، اگر جعبه سیاه هواپیمای ساقط شده مصری سالم پیدا شود، تحلیل و بازخوانی اطلاعات آن در مصر انجام خواهد شد اما اگر این قطعه هواپیما آسیب دیده باشد برای بازخوانی به خارج ارسال خواهد شد.
مصر روز دوشنبه در تلاش برای یافتن جعبه سیاه هواپیمای مسافربری سانحه دیده، یک فروند زیردریایی به دریای مدیترانه اعزام کرد.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، شواهد و اسناد به دست آمده نشان می دهد که فاجعه ای ناگهانی سبب سقوط هواپیمای مسافربری مصری با 66 سرنشین در روز پنجشنبه گذشته بر فراز دریای مدیترانه شده است.
«ایهاب محی الدین» رئیس شرکت ملی هواپیمایی مصر درباره سقوط هواپیما گفت مسئولان مصری توانسته اند هواپیما را تا یک دقیقه پیش از سقوط رصد کنند اما موفق به ارتباط گیری با کادر پروازی آن نشده اند.
عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر تاکید دارد که هنوز برای صحبت کردن درباره آن چه برای ایرباس A320 رخ داده، زود است.
وی در نخستین اظهارات علنی اش در این خصوص، درباره هرگونه گمانه زنی زودهنگام درباره حادثه سقوط هواپیمای مصری هشدار داد.
السیسی روز یکشنبه در سخنانی که از تلویزیون مصر پخش شد، گفت: سناریوهای متفاوتی وجود دارد و همه آن ها محتمل به نظر می رسند.
وی در این سخنان اعلام کرد، یک فروند زیردریایی متعلق به وزارت نفت این کشور به سوی مکان حادثه (در حدود 180 کیلومتری شمال بندر اسکندریه) اعزام شده تا به تیم تجسس ملحق شود؛ این زیردریایی می تواند در عمق سه هزار متری فعالیت کند.
علاوه بر مصر، انگلیس، قبرس، فرانسه، یونان و آمریکا نیز کشتی و هواپیماهایی برای جستجو درباره بقایای این هواپیمای مسافربری، مثلا دستگاه های ضبط صدای کابین خلبان اعزام کرده اند.
صنعت هواپیمایی مصر از تاریخ 31 اکتبر (آبان) و پس از سقوط یک فروند هواپیمای ایرباس A321 روسیه بر فراز صحرای سینا زیر ذره بین جامعه بین المللی قرار گرفته است.
هواپیمای مذکور با 224 مسافر درحال حرکت از شرم الشیخ به مقصد سن پترزبورگ دچار حادثه شد و سقوط کرد؛ روسیه اعلام کرد که انفجار بمب عامل این حادثه بوده است. شاخه گروه تروریستی داعش در سینا مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.
آسوشیتدپرس افزود: حادثه هوایی روز پنجشنبه بیش از پیش وجهه صنعت گردشگری مصر را خدشه دار خواهد کرد. این حوزه که بخش مهمی از درآمدهای مصر را تامین می کند، به خاطر ناآرامی های سیاسی سال های گذشته هنوز نتوانسته است، روی پای خود بایستد.

تجهیزات خلبانی - کتب هوانوردی - افزودنی شبیه ساز پرواز

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :