آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/04/29 14:46

فرودگاه های پرتردد کشور تست اصطکاک می شوند

شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، «میرسعید صفی نیا» افزود: لاستیک زدایی با هدف حفظ ایمنی سطح باند و پس از انجام تست اصطکاک صورت می گیرد و چنانچه تست اصطکاک باند از ضریب 45 بیشتر باشد٬ لاستیک زدایی باند باید انجام شود.
صفی نیا بیان کرد: برای اجرای لاستیک زدایی در سال گذشته مناقصه برگزار و از اردیبهشت امسال تاکنون این اقدام در فرودگاه های تبریز٬ مشهد و اصفهان انجام شده است. لاستیک زدایی فرودگاه یزد در حال اجراست و فرودگاه های شیراز و کرمان نیز در نوبت بعدی قرار دارند.
وی با تاکید بر اینکه اجرای لاستیک زدایی برای نخستین بار در فرودگاه های کشور صورت می گیرد٬ افزود: براساس برنامه ریزی٬ لاستیک زدایی ابتدا در 10 فرودگاه بین المللی انجام می شود سپس فرودگاه ها به نسبت تردد در نوبت قرار می گیرند.
این مقام مسوول با بیان اینکه عملیات لاستیک زدایی به چهار شیوه انجام می شود، افزود: واترجت به روزترین، مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین روش تست اصطکاک است به همین دلیل پیمانکاران ملزم به انتقال این تکنولوژی به داخل کشور شده اند.
به گزارش ایرنا، نشست و برخاست هواپیما در باند موجب ساییده شدن چرخ آن شده و باعث به جا ماندن آن در سطوح باند می شود که با گذشت زمان ضریب اصطکاک باند بالا رفته که ممکن است در زمان حرکت هواپیما در سطح باند ایجاد اشکال کند بنابراین فرودگاه های پرتردد کشور تست اصطکاک می شوند.
اخبار هوانوردی - شبیه ساز پرواز - فروشگاه خلبانی - ​مستند هوانوردی - آموزش خلبانی​​​​

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :