آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/05/10 09:11

تهران صدرنشین سوانح هوایی 35 سال گذشته

گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری وزارتخانه مزبور، تعداد تلفات ناشی از سقوط هواپیما از سال 1358 تا 1393 به رقم یکهزار و 985 نفر رسید، در حالی که تعداد کل آمار سقوط 74 سانحه و تعداد سقوط های پر تلفات (فوت بیش از سه نفر) 33 واقعه بود.
پایگاه خبری یاد شده به نقل از نوزدهمین شماره ماهنامه داخلی مدیریت استراتژیک ضمن بررسی علل وقوع سوانح هوایی کشوری آورده است، آمارها نشان می دهد استان تهران با 9 سانحه هوایی، بیشترین آمار سوانح هوایی در دوره مزبور را داشته است.
بر اساس این گزارش استان هایی که در سال های مورد بررسی این گزارش، بیشترین سوانح را داشتند، استان تهران با 9 سانحه، خراسان رضوی و اصفهان هر یک با سه سانحه، آذربایجان غربی، کرمان و فارس هر یک با دو سانحه بودند.
همچنین بر اساس مطالعات جهانی علل وقوع سوانح هوایی در 50 سال گذشته، اشتباه خلبان بیشترین سهم (50 درصد) را داشت و سایر دلایل در وقوع سوانح هوایی نقص فنی با 22 درصد، شرایط جویی با 12 درصد، خرابکاری 9 رصد، سایر خطاهای انسانی 6 درصد و سایرعلل یک درصد ثبت شده بود.
مطابق گزارش شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، مطالعات نشان می دهد زمان وقوع حوادث نیز مورد توجه قرار گرفته که براساس آن بروز 25 درصد سوانح هنگام فرود، 12 درصد سوانح بر روی باند، 12 درصد سوانح هنگام جدا شدن از باند، 11 درصد هنگام حرکت نهایی به سمت باند، 10 درصد سوانح هنگام رسیدن به اوج پرواز، 10 درصد حرکت اولیه به سمت باند، هشت درصد حوادث هنگام حرکت در ارتفاع، هشت درصد هنگام ارتفاع گیری اولیه و چهار درصد زمان کاهش ارتفاع رخ داده است.
به گزارش ایرنا، براساس آمار پایگاه اینترنتی شبکه ایمنی هوانوردی، در پنج ماهه نخست سال 2016 میلادی 60 سانحه هوایی در جهان رخ داده است که از این تعداد، بالاترین سهم آمریکا با 13 مورد، و یک مورد هم مربوط به جمهوری اسلامی ایران بود.
بعد از آمریکا، بیشترین سوانح هوایی در روسیه (پنج مورد)، کلمبیا، کانادا و مکزیک (هر کدام سه مورد)، برزیل، ایتالیا، اندونزی، اکوادور، عراق (هر کدام دو مورد) قرار دارند.
کشورهای ایران، آرژانتین، آفریقای جنوبی، استرالیا، اسپانیا، افغانستان، ژاپن، دانمارک، سودان، سومالی، سوئد، فرانسه، قبرس، قزاقستان، گینه، مصر، مالزی، میانمار، نامیبیا، هند، نپال، بنگلادش و جزیره گوادلوپ نیز شاهد یک بار سانحه هوایی بوده اند.
تجهیزات خلبانی - کتب هوانوردی - افزودنی شبیه ساز پرواز - افزونه شبیه ساز پرواز

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :