آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/05/14 16:35

کارتی شدن پرداخت هزینه سوخت هواپیماها غیرعملی است

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی تصمیم شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی برای دریافت بهای سوخت هواپیماها با کارت بانکی از آغاز شهریورماه را غیرعملی و سبب ایجاد مشکلات فراوان دانست.

شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی قصد دارد از آغاز شهریورماه پیش از هر پرواز بهای سوخت را از شرکت های هواپیمایی با کارت بانکی دریافت کند؛ امری که با مخالفت ایرلاین ها روبرو شده است.

در همین پیوند، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی امروز (چهارشنبه) به ایرنا گفت: شرکت پخش و فرآورده های نفتی بدون هماهنگی لازم مقرر کرده است از اول شهریورماه هزینه سوخت هواپیما به صورت کارتی در وجه این شرکت پرداخت شود؛ در حالی که روال گذشته برای شرکت هوایی بسیار خوب بود و بر هم زدن آن مشکلات شرکت های هوایی را بیشتر می کند.

«مقصود اسعدی سامانی» اعلام کرد اکنون شرکت های هوایی نزد شرکت پخش فرآورده های نفتی به مدت دو ماه ضمانت بانکی قرار داده اند و صورتحساب سوخت خود را در مدت یک ماه پرداخت می کنند.

وی گفت: این روال خوب در اجرا مشکلی ندارد و برهم زدن آن برای شرکت های هوایی محدودیت های زیادی به وجود می آورد و تصمیم شرکت پخش فرآورده های نفتی به بررسی کارشناسی و هماهنگی بیشتری نیاز دارد.

دبیر انجمن شرکت های هوایی افزود: از آغاز امسال هزینه سوخت شرکت های هوایی در مدت یک ماه پرداخت می شود و بدهی های پیشین آنها نیز در حال تسویه است.

اسعدی سامانی گفت: هزینه سوخت هواپیما بسیار زیاد است و شرکت های هوایی نمی توانند این مبلغ را در اختیار خلبان یا یکی از کارکنان خود قرار دهند.

به گفته وی، برخی شرکت های دولتی تابع قانون محاسبات عمومی اند و بیش از اندازه نمی توانند تنخواه در اختیار کارپردازهای خود قرار دهند، بنابراین کارتی شدن پرداخت هزینه سوخت هواپیما برای این شرکت ها عملی نیست.  
اخبار هوانوردی - شبیه ساز پرواز - فروشگاه خلبانی - ​مستند هوانوردی - آموزش خلبانی​​​​​​​​

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :