آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/06/20 10:59

نگرانی ایکائو از آزمایش های موشکی کره شمالی

به گزارش ایرنا، کره شمالی در سال جاری میلادی تاکنون ۲۲ فروند موشک آن هم بدون اطلاع قبلی و عمدتا از روی زیردریایی های خود پرتاب کرده است.
همین مساله موجب شده است تا برخی از سازمان های بین المللی از جمله ایکائو از این بابت ابراز نگرانی کرده و این پرتاب های بدون اطلاع قبلی و غیرمنتظره را خطری برای پرواز هواپیماها بدانند.
وزارت خارجه کره جنوبی می گوید نامه ای از این سازمان دریافت کرده که نسبت به این پرتاب های موشکی هشدار داده شده است.
بر اساس آنچه بررسی ها نشان می دهد ایکائو این نامه را دقیقا پس از اینکه کره شمالی در روز دوشنبه گذشته در حاشیه اجلاس سران گروه «جی 20» در چین سه فروند موشک موسودان به ارتفاع یک هزار کیلومتری پرتاب کرد، برای کره جنوبی ارسال کرده است.
براساس قوانین بین المللی، کشورها زمانی که قصد دارند چنین پرتاب هایی انجام داده و یا راکت ها و موشک های خود را آزمایش کنند باید مراتب را به سازمان های مختلف سازمان ملل اطلاع بدهند تا به هواپیماها و کشتی ها در این باره هشدارهای لازم داده شود.
سازمان هوانوردی بین المللی و سازمان بین المللی دریانوردی هر دو از بابت این پرتاب ها ابراز نگرانی کرده و نامه هایی به کره جنوبی ارسال کرده اند.
وزارت امور خارجه کره جنوبی افزوده است که ارتباط با این سازمان ها را حفظ می کند و برای مهار کره شمالی به اتفاق آنها تدابیر مقابله جویانه اتخاذ خواهد کرد.
نگرانی ایکائو و اعلام آن توسط کره جنوبی در حالی صورت می گیرد که کره شمالی امروز جمعه پنجمین آزمایش هسته ای خود را در شمال شرق کشور انجام داد.
تجهیزات خلبانی - کتب هوانوردی - افزودنی شبیه ساز پرواز - افزونه شبیه ساز پرواز

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :