آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/06/28 12:51

عذرخواهی ایران ایر بابت تاخیر پرواز تهران - نجف

پرواز شماره 3714 تهران- نجف که قرار بود ساعت 9:45 صبح امروز زائران را به مقصد نجف جابه جا کند، به دلیل مشکل یادشده با هفت ساعت تاخیر به ساعت 4:45 بعد ازظهر موکول شد.
روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در این ارتباط به خبرنگار اقتصادی ایرنا توضیح داد : شرکت های هواپیمایی سعی می کنند پروازها با ایمنی کامل انجام دهند و در رعایت ایمنی کوچکترین ریسک نباشد، به همین علت در شرایط نقص فنی و تامین ایمنی، برخی پروازها با تاخیر روبرو می شود.
روابط عمومی مزبور اعلام کرد: مسافران در مدت تاخیر پرواز مورد پذیرایی قرار گرفتند و امکانات اولیه در اختیار آنها قرار داشت.
براساس اطلاعات ارایه شده، تاخیر به دلیل دیر رسیدن هواپیما از پرواز قبلی خود صورت گرفت، اما پس از رسیدن هواپیما بلافاصله امور مربوط به پرواز انجام شد تا مسافران طبق ساعت برنامه ریزی شده پرواز خود را انجام دهند.
به گزارش ایرنا؛ ماه گذشته نیز پرواز شماره 464 هواپیمایی جمهوری اسلامی «ایران ایر» نیز که قرار بود ساعت 10:50 صبح روز 18 مرداد فرودگاه مهرآباد تهران را به مقصد مشهد ترک کند، با تاخیری چند ساعته روبرو شد، اما پیش از آن هیچ اطلاعی به مسافران پرواز ارایه نشده بود و بسیاری از مسافران برای پرواز در فرودگاه حضور یافتند.
براساس دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی؛ برای حفظ حقوق مسافر ایرلاین ها باید در تاخیرهای بیشتر از چهار ساعت با اطلاع رسانی قبلی به مسافر شرایط را برای رفاه و اسکان آنها فراهم کند.
میانگین تاخیرهای پروازی ایران در مسیرهای داخلی و خارجی طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری حدود نیم ساعت است و مسافرانی که بیش از این مدت در فرودگاه ها معطل می شوند، طبق عرف بین المللی از حقوقی برخوردارند.
طبق عرف بین المللی حمل و نقل هوایی، تاخیر پروازی تا نیم ساعت ایرادی ندارد، اما در صورت تاخیر بیش از نیم ساعت، ایرلاین مربوطه به منظور حفظ وجهه و نام ایرلاین خود باید جوابگوی مسافران باشد و بر اساس کنوانسیون های بین المللی باید به مسافران خسارت بپردازد و رضایت آنان را جلب کند.
تجهیزات خلبانی - کتب هوانوردی - افزودنی شبیه ساز پرواز - افزونه شبیه ساز پرواز

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :