آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/07/04 15:35

نمایندگان ایرباس و بویینگ به ایران می آیند

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، عباس آخوندی در حاشیه چهارمین نمایشگاه بین المللی دریایی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با ورود نمایندگان ایرباس و بویینگ مذاکرات حقوقی برای خرید هواپیما از این شرکت ها ادامه می یابد تا بتوانیم روند خرید هواپیما از این شرکت ها را سرعت بخشیم.
وی با بیان این که مذاکرات فنی با شرکت های ایرباس و بویینگ در ایران ادامه می یابد، گفت: با انتخاب نوع هواپیمای مورد نظر درصددیم همه زوایای خرید هواپیما مورد توجه جدی قرار گیرد.
پیشتر رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفته بود: با صدور مجوز اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) راه های اولیه خرید هواپیما هموار شد.
اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل نیز از مذاکره با ایرباس برای خرید 111 فروند هواپیما با اعتبار کمتر از 10 میلیارد دلار خبر داده و گفته است: نمایندگان بویینگ تاکنون چهار بار به ایران آمده و با یکدیگر مذاکره داشتیم و موافقنامه عدم افشای اطلاعات را امضا کرده ایم.
وی درباره مذاکره با ایرباس برای خرید هواپیماهای نو نیز گفت: مذاکرات با ایرباس متوقف نشده است و کماکان ادامه دارد، علت هم این است که درباره بندهایی از قرارداد ما با ایرباس هنوز توافق نشده است و باید درباره موضوع های مختلفی به توافق نهایی برسیم.

** آغاز تردد 14 خط کشتیرانی بین المللی به بنادر ایران
آخوندی در ادامه با اشاره به رفع تحریم ها در حوزه دریایی اظهار داشت: با رفع تحریم ها هم اکنون 14 خط کشتیرانی جهان تردد خود را به بنادر ایران آغاز کرده اند و هزینه مضاعف پهلوگیری کشتی های حامل کالاهای ایرانی در بنادر جنوب خلیج فارس کاهش یافته است.
وی با بیان این که با توجه به 5800 کیلومتر مرز دریایی باید سهم خود را در بازارهای جهانی افزایش دهیم، یادآور شد: همه تلاش ها بر این است که ملت بزرگ ایران بتواند سهم خود را در بازارهای جهانی افزایش دهد.
آخوندی با تاکید بر ضرورت حمایت از شرکت های داخلی گفت: در این راستا شرکت های ایرانی به دنبال افزایش سهم خود در بازارهای جهانی در دریا هستند و حمایت از صنعتگران در ساحل و دریا از اولویت های مهم دولت تدبیر و امید است.
وزیر راه و شهرسازی به وضعیت پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس اشاره کرد و گفت: به محض فعال شدن پالایشگاه ستاره خلیج فارس صادرات مشتقات نفتی از این پالایشگاه آغاز می شود تا از هرگونه خام فروشی خودداری کنیم و به تدریج به سمت فروش فرآورده های نفتی و مشتقات آن برویم.
آخوندی در پایان در خصوص فعالیت بندر خشک آپرین نیز بیان کرد: همزمان با فعالیت بندر خشک کشور برای نخستین بار گمرکات به درون سرزمین اصلی منتقل تا با استفاده از ریل کالا به این بنادر حمل شود.
به گزارش ایرنا، همزمان با روز جهانی دریانورد، چهارمین نمایشگاه بین المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران و کنفراانس بین المللی فرصت های سرمایه گذاری دریایی با حضور وزیر راه و شهرسازی و وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز افتتاح شد.
این نمایشگاه روزهای سوم تا پنجم مهرماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می شود و 12 شرکت خارجی از کشورهای مختلف جهان و 86 شرکت داخلی آخرین دستاوردهای خود را در حوزه های دریایی و بندری به نمایش گذاشته اند.
تجهیزات خلبانی - کتب هوانوردی - افزودنی شبیه ساز پرواز - افزونه شبیه ساز پرواز ​​

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :