آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/07/05 13:25

پرواز آزمایشی هواپیمای ATR در چند فرودگاه کشور

به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، این اقدام به دنبال اجرای برجام و امکان امضا تفاهم نامه بین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و کمپانی هواپیما سازی ATR انجام می شود.
بر این اساس، پرواز این هواپیمای نمونه در روزهای چهارم و پنجم مهرماه در چند فرودگاه ایران با شرایط متفاوت عملیاتی و به منظور ارزیابی توانمندی و قابلیت های فنی و عملیاتی این هواپیما توسط تیم متخصصان شرکت ایران ایر انجام می شود.
هواپیمای ATR-72، جدیدترین نسل هواپیماهای شرکت این شرکت است که وارد ایران می شود و خرید این هواپیما در راستای پاسخگویی بیشتر به تقاضای مردم در شهرها و فرودگاه های کوچکتر و در پی درخواست های استانداران و نمایندگان مردم این مناطق در مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است.
پیش بینی می شود با ورود این هواپیما به ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر گسترش پروازهای استانی، سایر شهرهای کوچک در شبکه پروازی هما قرار گیرند.
ظرفیت این نوع هواپیما 70 نفره است که برای مسیرهای کوتاه بُرد استفاده می شود؛مصرف سوخت پایین، شرایط عملیاتی سهل و نیاز نداشتن به سرمایه گذاری زیاد برای تجهیزات فرودگاهی از جمله مزیت های هواپیماهای ATR-72 اعلام شده که ایران ایر پیش قرارداد خرید آن را با این شرکت به امضا رسانده است.
به گزارش ایرنا، پیش از این فرهاد پرورش مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان این که مذاکرات با شرکت فرانسوی - ایتالیایی ATR برای تامین 20 فروند هواپیمای کوچک، در جریان است، گفته بود: این تعداد نیاز 60 درصد فرودگاه های کوچک را تامین می کند با این حال طی 10 سال آینده ظرفیت افزایش این نوع هواپیماها تا 50 فروند دیگر هم وجود دارد.
تجهیزات خلبانی - کتب هوانوردی - افزودنی شبیه ساز پرواز - افزونه شبیه ساز پرواز ​​

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :