آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/08/02 01:33

به دلیل اجرای طرح توسعه باند فرودگاه یاسوج تعطیل شد

علی محسنیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هماهنگی ها و تدابیر لازم در این راستا نیز انجام شده و در صورت طولانی شدن روند اجرای طرح توسعه باند پروازی نیز تعطیلی این فرودگاه تمدید خواهد شد.
وی با اشاره به طرح توسعه باند فرودگاه یاسوج گفت: این طرح هم اینک بالای 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عوامل اجرایی به صورت 24 ساعت و در سه نوبت کاری مشغول فعالیت هستند.
مدیر فرودگاه یاسوج اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری این طرح را نیز افزون بر 230 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: تأمین 50 درصد این اعتبار سهم شرکت هواپیمایی و ناوبری هوایی جمهوری اسلامی ایران و 50 درصد دیگر نیز سهم استانداری کهگیلویه و بویراحمد است.
محسنیان تصریح کرد: تاکنون نیز افزون بر 100 میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است.
وی حجم عملیات طرح فرودگاه یاسوج را شامل یک میلیون و 300 هزار متر مکعب خاکریزی، 40 هزار متر مکعب خاک برداری و احداث کانال به طول 400 متر برای عبور آب های سطحی ذکر کرد.
وی ادامه داد: با افزایش طول این باند علاوه بر فراهم کردن مسیرهای پروازی جدید زمینه حضور هواپیما با قابلیت حمل مسافر با ظرفیت بیشتر نیز فراهم خواهد شد.
محسنیان یادآور شد: اکنون باند فعلی فرودگاه تنها پذیرای هواپیمای ATR 72 است که با تطویل و روکش باند امکان پذیرش هواپیماهایی با بدنه متوسط همچون فوکر 100 و ایرباس 320نیز فراهم می شود.
وی با بیان اینکه با بهره برداری طرح توسعه ای، سطح خدمات نیز 60 درصد افزایش خواهد یافت، افزود: ظرفیت هر پرواز در روز از 60 مسافر به 100 نفر افزایش می یابد.
وی ادامه داد: طول باند فعلی فرودگاه یاسوج هم اینک حدود 2 هزار و 600 متر است که در عملیات توسعه سطوح پروازی مقرر شده 600 متر به آن اضافه شود.
فرودگاه یاسوج یکی از دستاوردهای سفر رهبر معظم انقلاب در سال 73 به استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.
تعداد پروازهای فرودگاه یاسوج تا قبل از آغاز دولت یازدهم تنها 2 روز در هفته بود، که با تلاش و پیگیری مسئولان امر اکنون شمار پروازهای این فرودگاه هفتگی شده است.
اخبار هوانوردی - شبیه ساز پرواز - فروشگاه خلبانی - ​مستند هوانوردی - آموزش خلبانی​​​​​​

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :