آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/08/09 15:37

خرید هواپیما از ایرباس و بوئینگ به مرحله نهایی رسید

اصغر فخریه کاشان افزود: قرارداد خرید هواپیما از این شرکت ها به مرحله آخر رسیده است و طرفین برای آغاز کار مشترک به تفاهم نهایی رسیدند. این در حالی است که برخی‌ها معتقد بودند ایران نمی‌تواند مشتری هواپیماهای بوئینگ و ایرباس باشد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل و تامین مالی گفت: بعد از مدت‌ها مذاکره و بررسی‌های تخصصی خرید 111 فروند هواپیما از ایرباس با اعتباری کمتر از 10 میلیارد دلار و خرید 108فروند هواپیما از بوئینگ به مرحله پایانی خود نزدیک شده است.
فخریه کاشان با بیان اینکه مثل هر کشور دیگری ایرباس و بوئینگ باید رفتار مساوی و یکسانی با ما داشته باشند، گفت: طبیعی است که آنها هم نقطه نظرات و نگرانی‌های خودشان را دارند و ما نیز چیزی را می‌خواهیم امضا کنیم که منافع مملکت را در پی داشته باشد و آخرین پیش‌بینی ما این است که تا پایان امسال به طور قطع تعدادی از هواپیماهای ایرباس و بوئینگ وارد ایران می‌شوند.
وی اظهار داشت: وقتی پیش‌نویس همکاری های ما در سال گذشته در پاریس امضا شد، تفاهم کردیم شرکت‌های داخلی که معاونت فناوری و تحقیقات علمی رییس جمهوری مشخص می‌کند قطعات (سخت افزار- نرم افزار) را برای هواپیماهای ایرباس تولید کنند. بر این اساس شرکت‌های داخلی می‌توانند در لیست زنجیره تامین قطعات هواپیماهای ایرباس قرار گیرند.
وی افزود: براساس پیش‌نویس این قرارداد نمایندگان ایرباس به ایران آمدند و بررسی‌های لازم انجام شد. لذا کمیته اجرایی شکل گرفته است تا بررسی‌های تخصصی صورت گیرد و شرکت‌های واجد شرایط ایرانی با تأیید ایرباس می‌توانند قطعات و خدمات خود را در سطح جهانی تولید کنند.
به گفته وی، قرار گرفتن در زنجیره تدارک ایرباس کمک می‌کند تا تولیدات داخلی هدفمند و با کیفیت باشد، البته قرار است همین روند هم در مورد شرکت بوئینگ اجرایی شود.
به گزارش ایرنا، با مجوز اداره خزانه داری امریکا برای فروش هواپیماهای مسافری توسط ایرباس و بوئینگ، شرکت هواپیمای جمهوری اسلامی ایران خرید بیش از 200 فروند انواع هواپیمای مسافری را در دستورکار خود قرار داده است و انتظار می رود نخستین فروند از این هواپیماها تا پایان سال جاری وارد ناوگان این شرکت شود.
تجهیزات خلبانی - فروشگاه هوانوردی آسمان - افزودنی شبیه ساز پرواز - افزونه شبیه ساز پرواز

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :